אחד הדברים החשובים ביותר והמשפיעים ביותר על רמת הנוחות היומיומית שלנו – הוא התיק אותו אנו סוחבים. בין אם מדובר בתיק צד או גב, תיק לבית הספר, תרמיל גב לטיול, או מזוודה לנסיעה – בעת בחירת התיק שלנו יש ללכת על פי ארבעה קווים מנחים שיבטיחו תמורה להשקעה הכספית שלנו: נוחות, עמידות, נפח וסגנון.

חשוב לזכור כי אין תיק או תרמיל אוניברסאלי שמתאים לכולם, ובחירת התיק נעשית על פי מאפיינים אישיים. כדי להקל על המלאכה, ריכזנו עבורכם כמה טיפים חשובים שיעזרו לכם לבחור תיק טוב ואיכותי.

נוחות

תיק שלא יהיה לנו נוח להסתובב איתו, ככל הנראה ישכב בארון ויעלה אבק. לכן נוחות הוא גורם מאוד חשוב בעת בחירת התיק, והיא מושפעת מההתאמה של מבנה התיק אל האדם הסוחב אותו. זכרו כי ככל שהתיק קטן יותר, כך לרוב יהיה נוח יותר משום שיהיה בו פחות משקל. כמו כן, תיק גדול מדי עלול ליצור אי נוחות וחוסר איזון בעת הליכה, תנועה ואפילו אחסון.

לנוחות השפעה קריטית במיוחד בעת בחירת תיק גב בכדי לשמור על בריאות הגב. תיק גב גדול או כבד מדי יהפוך לנטל בעת נשיאתו על הגב ועלול לגרום לכאבי גב, צוואר וכתפיים. רצוי לבחור תיק עם מערכת אורטופדית לגב, להקלה על העומס הנוצר לעיתים בעת השימוש. לפני בחירת התיק, מידדו אותו וודאו כי אתם מרגישים נוח לגמרי כשהוא עליכם.

נפח, תאים וכיסים

בהתאם לסוג השימוש בתיק, יש לחשוב על הנפח הרצוי, וכן מספר התאים והכיסים האופטימלי. כשמדובר בתיק לטיולים יש להתאים את נפח התיק למשך וסוג הטיול, תוך התחשבות בכמות המטען שלנו. כמו כן, יש לבדוק תיק בעל כמות כיסים שתאפשר לנו גישה נוחה לכל מה שנצטרך, וכן שסוג הכיסים מותאם לציוד אותו אנו סוחבים. אם מדובר בתיק ליומיום, תוכלו לבחור תיק עם נפח ומספר כיסים ותאים לפי העדפתכם האישית, אך מומלץ להימנע מבחירת תיק עם תא אחד גדול וללא תאים קטנים, משום שזה מקשה על החיפוש והנגישות לחפצים שבו, כמו המפתחות שבדרך כלל נוטים להיתקע בתחתית התיק בדיוק כשאנו ממש ממהרים.

חומרים

החומרים מהם עשוי התיק הם אלו שקובעים את אורך חייו ואת עמידותו, וימנעו מכם להיקלע למצבים לא נעימים של בלאי מהיר או אפילו קרעים דרכם הדברים שלכם יגיעו בקו ישיר אל הריצפה. החומרים מהם עשוי התיק משפיעים על משקלו ועל מחירו ויש לקחת זאת בחשבון. כמו כן, אם יש צורך בתכונות מיוחדות כמו עמידות למים, כיווץ/קיפול או גלגלים (בהתאם לאופי השימוש), יש לוודא שהקנייה נעשית אצל חברה מוכרת, מקצועית ובעלת מוניטין, ושיחד עם התשלום מגיעה גם תעודת אחריות לתיק.

דילוג לתוכן