גברים רבים נוהגים להתלונן מרה כשהן מקבלים את צו הזימון למילואים. חלקם אפילו שוקלים עריקות, למרות שאינם אנשים הנוהגים לרמות את החוק בנסיבות רגילות. מה הסיבה שגורמת לגברים נורמטיביים לפתח התנהגות עבריינית (והרי עריקות היא עבירה שסופה בית כלא צבאי), לשקר ולתמרן את המערכת?

ישנם כאלה שסבורים שיציאה ממושכת למילואים עלולה להרוס להם את הפרוייקט שהם שוקדים עליו בעבודה, את הסיכוי לקידום או כל גורם אחר שקשור לעבודה. אחרים פשוט חוששים משינויים או ממהלכים שמסיטים פתאום את גלגל החיים לצד אחר. אם גם אצלכם הסיבה לניסיון ביטול המילואים היא אכן החשש מפיטורים או מאיבוד הזדמנות חשובה בעבודה, אתם יכולים להיות רגועים: החוק מגן על עבודתם של אנשי המילואים – מעסיק המחליט לפטר חייל מילואים מסתכן בתביעה. כך שהצורך להגן על מקום העבודה מיותר – אתה יכול לצאת למילואים בלב בטוח.

האמת היא ששירות מילואים הוא פתרון לא רע בכלל עבור אחוז גבוה של אנשים באוכלוסייה. ראשונים הם הסטודנטים והמובטלים. עבורם, שירות המילואים הוא דרך מצוינת להרוויח כסף בכבוד. לאחר חקיקת חוקי המילואים החדשים כל חייל מילואים מקבל תגמול כספי עבור שירות המילואים שלו, ולעיתים התגמול עולה על המשכורת, או אפילו בא במקומה (מובטלים, סטודנטים ועוד).

 נקודה חשובה מאד ונוספת, שעליה צריך לחשוב כל מי שנמצא בצומת דרכים חשובה בחייו, היא היכולת ליצור רשת קשרים חדשה במילואים.

אנשים שרוצים להחליף את סוג העבודה שלהם, להישאר באותו תחום אך לחפש מקום אחר, אנשים שמאסו במקצוע שלהם, אנשים שמבולבלים ולא יודעים מה הם רוצים – במילואים תפגשו אנשים בגילכם ממקומות שונים בארץ העובדים במקצועות שונים ומגוונים. תוכלו להתייעץ איתם לגבי המקצוע שלהם שאולי יעניין אתכם, תוכלו לשמוע מהם על המשרד שלהם שאולי תוכלו לעבוד בו, ועוד.

במילואים אתם נמצאים עשרים וארבע שעות ביחד עם אנשים אחרים; אין הזדמנות טובה מכך ליצור רשת קשרים מקצועית – וגם אישית – שתשרת אתכם הן בבחירת מקצוע חדש והן בהשתלבות במקצוע שלכם – במשרד של מישהו שמשרת איתכם באותו שירות מילואים. אגב, אנשים רבים לומדים מקצוע חדש בשירות המילואים שלהם, או עוברים הדרכה או השתלמות בתחום מסוים, שאחר כך משתלב להם היטב בחיים המקצועיים והאישיים. לעיתים הקורסים האלה שניתנים בחינם לחיילי המילואים הם קורסים יקרים ביותר בשוק הפרטי, ומהווים אמצעי מעולה בדרך לצבירת הישגים בתחום מקצועי ספציפי. זה יכול להיות קורס במחשבים, במשאבי אנוש או בכל תחום אחר.

ובלי הזווית הציונית והפטריוטית אי אפשר: מעבר לכל היתרונות שהוא מעניק לחיילים שלו, שירות מילואים הוא גם מעל הכל הדרך שלנו לשמור על המדינה שלנו ולתרום לה. ערכים, מוסר ופטריוטיות הם לא רק ערכים שמוצאים חן בעיני כל מעסיק פוטנציאלי, אלא גם הדרך שלכם להיות אנשים איכותיים ותורמים לקהילה.

דילוג לתוכן