אפשר לנשום עמוק. תקופת החגים עברה, כל מערכת החינוך שבה לתפקוד מלא והחזרה לשגרה כבר הפכה לסתם שגרה. אחרי כמעט שלושה חודשים בהם רובנו הגדול יצא למקומות העבודה רק לסרוגין, אנו נוכחים לדעת שהחור בכיס הולך וגדל וכך גם הגרעון בבנק. זה השלב שכולם מנסים לצמצם בכל מקום שאפשר ומנסים להתאושש כלכלית ולשקם את חשבון הבנק.
יחד עם הרצון שלא להיגרר להוצאות מיותרות, עדיין קיימות מחוייבות ומחוות שמהן לא ניתן להתעלם – למשל, משלוח של זר פרחים ברגע שמחייב זאת או לפחות מתאים לכך. חלקנו אולי ירגיש כי הוא יכול לחסוך גם במקומות כאלה ולוותר על הפרחים; חלק אחר מאיתנו ירגיש כי הוא לא יכול לוותר על ההשקעה הזאת, למען השקט הנפשי והטעם הטוב.
ככלל, המחיר של זר פרחים ממוצע, לא מפואר מידי ולא גדול מידי, יכול לנוע מ-50 ש"ח ומעלה. המחיר תלוי בסוג הפרחים, הכמות שלהם, הקישוטים המתווספים לזר, המשלוח במידת הצורך ועוד.
לצורך כתיבת המאמר פנינו אל המומחים שלנו לענייני פרחים פרחי טוליפ וביקשנו מהם מספר עצות מועילות: כיצד ניתן לחסוך עד כמה שאפשר בכל הקשור בזר פרחים? הנה כמה עצות שאולי תעזורנה לכם.
משלוח הזר: אחד הדברים שבהם ניתן להוזיל עלויות הוא במשלוח הזר. זה נכון שכל מקרה צריך להיבדק לגופו, אך מעבר לעלות הכלכלית הכרוכה במשלוח, לעיתים החוייה הופכת אישית ומרגשת יותר כשמקבלים את הזר ביד מהשולח ולא מהשליח.

.

הכנת זר פרחים לבד:

אם יש לכם גינה צבעונית ומלאה בפרחים בבית, מומלץ לשקול להכין זר לבד. ניתן לרכוש סרט צבעוני כדי לאגוד את הזר, אך מעבר לכך, ניתן להשתמש במה שקיים אצלכם בגינה. כך חסכתם בעלויות והתאמתם את הזר לבחירתכם המלאה.

.

הכנת זר מתוק מתפוחים מקורמלים:

אם הזר נועד לאירוע, כדאי לשקול להכין זר מתפוחי עץ שלמים מקורמלים. כך, מעבר לחיסכון בעלות, הכנתם גם קינוח טעים לבעל השמחה. כל מה שצריך זה:
• לקנות את כמות תפוחי העץ הדרושה וכמות של מקלות התואמת את מספר התפוחים.
• להכין בזהירות רבה קרמל על ידי המסת סוכר במים או שמנת מתוקה תוך כדי בישול. אם אתם לא בטוחים איך – הנה מתכון.
• לאחר שהקרמל מוכן טבלו את התפוחים בקרמל.
• אגדו אותם בסרט והרי לכן קישוט מקסים וטעים.

.

עציץ: במקום זר פרחים, שילחו עציץ. קיימים היום בשוק מספר רב של עציצים במגוון מחירים המתאימים לכל נפש. מעבר לעובדה שעציץ מחזיק מעמד הרבה יותר מזר פרחים, עציץ היא אופציה זולה יותר ויפה לא פחות. עליכם רק לשים לב כי אתם מתאימים את העציץ הנרכש לתנאי האור והצל הקיימים בבית שאליו הוא מיועד – כך הגדלתם את הסיכוי כי הוא יחיה למשך תקופה ארוכה.

.

עשה זאת בעצמך: חשבתם פעם איזה כיף זה לשתול לבד פרחים, או תבלינים, או כל שתיל אחר ולעקוב אחר הגדילה שלו? קיימים היום מארזים בעלויות לא גבוהות בכלל של שתילים או זרעים, עם אדמה ועציץ. מעבר לכך, ניתן גם לעשות זאת לבד: אפשר לרכוש את הזרעים הרצוייים, עציץ קטן, וקישוט נחמד כדוגמת אטבים צבעוניים, מעט אדמה ולתת זאת במתנה. עליכם רק לזכור שמתנה זו לא מתאימה לכולם. ליולדת למשל, סוג כזה של מתנה הוא פחות מתאים.

.

לסיכום, קיימות אפשרויות בלתי מוגבלות בחסכון או בצמצום עלויות זרי פרחים. ניתן גם לרגש את מקבל המתנה באמצעים אחרים וגם לחסוך בעלויות.

דילוג לתוכן