יש דברים בחיים שהאפקט שלהם דומה לזה של רעידת אדמה.
כשמקרה כזה קורה, האדמה פוערת את פיה והכול מתמוטט מסביבך. גם כשלא לא קורה לך כלום מבחינה פיזית, הפחד מכה ונשאר. בהרבה מאד מקרים, את הנזק ניתן לאמוד רק אחר כך.
במקרים של שבץ מוחי, מעבר לנזק המיידי, הקבוע או החולף, פעמים רבות רק לאחר זמן-מה אפשר לאמוד את הנזקים. לעיתים, הנזקים אינם פשוטים כלל וההתמודדות לא קלה, לא לחולה, לא למשפחתו ולא לסביבתו הקרובה. בהרבה מקרים החולה יצטרך לעבור שיקום של חלק מהגפיים, אם לא של כולן, שיקום של יכולת הדיבור או הראיה, ובעיקר שיקום של כל היסודות הבסיסים של חיי היום-יום: אכילה, לבוש, כתיבה וכן הלאה – שיקום זה לרוב יהיה ממושך ומתיש.
אם לא די בהתמודדות הזו, הרי שלרוב ישנה גם ההתמודדות עם המחיר של השיקום והעלות הכלכלית שלו: תשלומים לקופת החולים, למטפלים המקצועיים שיטפלו בחולה עצמו כמו פיזיוטרפיסטים, מרפאים בעיסוק, קלינאי תקשורת, אורתופדים ועוד. בחלק מהמקרים מגיע לחולה החזר כספי עבור טיפולים ו/או עזרים שונים וחשוב לדעת מתי מגיע החזר מסוים ומתי לא. לשם כתיבת המאמר פנינו אל חברת ביונס המספקת מערכות טכנולוגיות מתקדמות לשיקום ההליכה וביקשנו מהם ייעוץ בנושא ההחזרים הכספיים:

.

כדאי לדעת, כי טרם התחלתם בטיפולים עצמם, או בטרם רכשתם לחולה עזרי הליכה כגון דיקטוס, קביים, או כל אביזר אורטופדי אחר, יתכן וקיים עבור החולה ביטוח אשר יכול להקל עליכם בתשלום ולספק לכם החזר כספי בגין רכישות אלה או בגין הטיפולים הנדרשים לחולה. חשוב לדעת כי על מנת לקבל את ההחזר הנדרש בגין רכישת מוצרים אורתופדים כלשהם, חובה לקבל הפניה מאורתופד ולצרף חשבונית מס מקורית, אחרת ההחזר, ככל הנראה, לא יאושר. למען הבטחון, שימרו אצלכם עותקים של החשבונית וההפניה, עד אשר תקבלו את כספכם בחזרה.

.

בנוסף, ההחזרים הניתנים הם לפי הכיסויים השונים. הכוונה היא שבתוך אותה הקופה ההחזרים יהיו בסכומים שונים בהתאם לביטוח אותו רכש המבוטח.
דבר חשוב נוסף אותו כדאי לדעת: במידה ולחולה יש ביטוח בריאות רפואי בכל חברת ביטוח שהיא, מומלץ לבדוק מה ההחזר שאותו הוא יקבל מהם. בחלק גדול מהמקרים ההחזר יהיה מלא או לפחות גבוה מזה הניתן בקופה עצמה. בכל מקרה של תביעת הביטוח הפרטי, כדאי לברר היטב מראש איזה מסמכים נדרשים לקבלת ההחזר, כי יתכן וחברת הביטוח תעביר אתכם הליך בירוקרטי ארוך עד לאישור התביעה וקבלת הכסף.

.

בכל מקרה, גם אם הגשתם את תביעתכם בקופת החולים ולא אצל חברת הביטוח, עליכם לדעת כי את ההחזרים הנדרשים תקבלו רק אם תמלאו אחרי ההוראות והתנאים הנדרשים ורק אם תדרשו את ההחזרים. במידה ולא תדרשו את ההחזרים האלה, לא תקבלו אותם – לכן בכל מקרה של פגיעה כלשהי שקיים בו הצורך לרכישת מוצרים אורתופדים, דאגו לדרוש ולתבוע את כספיכם בחזרה.
לסיכום, בכל מקרה של פגיעה קשה המצריכה שיקום, מומלץ שתבדקו היטב מהו ההחזר הכספי המגיע לכם מחברת הביטוח או מקופת החולים. החיים בצל הפגיעה קשים מספיק, אין צורך לשלם עליהם גם בכסף.
והעיקר שתהיו בריאים.

למעבר לאתר ביונס לחצו על הבאנר

דילוג לתוכן