המאמר נכתב בשיתוף מוטור סנטר

אנשים רבים מוותרים מלכתחילה על האפשרות להשכיר רכב מסוים, רק בשל הדרישה של מרבית חברות ההשכרה בהשארת פיקדון כלשהו בתמורה לקבלת הרכב. מדובר בהליך שעלול להגביל רבים מאיתנו ואף לגרום לבירוקרטיה מסורבלת. למרבה המזל, כיום ישנן חברות שהולכות לקראת הלקוח ובהתאם לזאת מציעות עסקאות השכרת רכב במזומן לכל דורש. במה בדיוק מדובר? הישארו עימנו.

השכרת רכב במזומן – מה ההבדל לעומת השכרה רגילה?

חברות ההשכרה עובדות עם ציי רכב גדולים שצריך להגן עליהם במקרה של תאונה או גניבה. העניין מגולגל כמובן על הלקוח בצורה של דמי פיקדון שלמעשה מהווים התחייבות של שוכר הרכב לעמוד בכל הקריטריונים של הביטוח ולשלם את ההשתתפות העצמית במקרה של תביעה. במילים אחרות, מי שבוחר במסלול ההשכרה הרגיל חייב להשאיר עירבון כלשהו (פיקדון) לחברת הביטוח על כך שבמקרה הצורך אכן יהיה ניתן לגבות את הכספים הללו. השכרת רכב במזומן מונעת את הצורך להציג ערבויות שכאלו ולכן מתאימה עבור כל אדם שמעוניין לבצע את ההשכרה מבלי לערב את הבנק או חברת האשראי. האפשרות יכולה התאים בין היתר גם לכאלה שמוגבלים בחשבונם (למשל, כאשר יש "מינוס" בבנק, הלוואות קיימות שמגבילות את החשבון או כאשר מדובר באנשים שלהם תיקים בהוצאה לפועל) או לנהגים צעירים שלהם אין חשבון בנק או שמסגרת כרטיס האשראי שלהם מוגבלת מראש. קבוצות אוכלוסייה אלו היו מנועות עד עתה להשכיר רכב בעת הצורך, דבר שגם להם להרבה עוגמת נפש מיותרת.

כיצד ניתן לחסוך בעלויות ההשכרה גם במסגרת מסלול המזומן?

השכרת רכב במזומן אינה מאפשרת חלוקה לתשלומים או פתרונות אחרים שמערבים את חברות האשראי או הבנקים. לכן, חשוב מאוד להיות מודעים לאפשרויות השונות שמקטינות את העלויות כאשר מעוניינים לשכור רכב במסלול זה. אחת האפשרויות היא לשכור רכב קטן שעלויות ההשכרה והביטוח שלו נמוכות מלכתחילה. אך כאשר מעוניינים בהשכרת רכבים גדולים יותר: משפחתיים, מסחריים, רכבי 7 עד 9 מקומות וכו', הדרך הטובה ביותר היא להתקשר עם חברה שומרת שבת. השכרת רכב מחברה שכזאת היא זולה יותר, שכן בשבתות וחגי ישראל לא נגבים דמי ההשכרה מלבד עלויות הביטוח שמהוות הוצאה מאוד שולית וזניחה.

אז בפעם הבאה שתרצו לשכור רכב לתקופה מסויימת, תדעו בדיוק כיצד לעשות זאת מבלי להסתבך עם הבנק וחברת האשראי ולשלם ביוקר. השכרת רכב במזומן – אומרים שלום לבירוקרטיה מעיקה.

דילוג לתוכן