מוגש בשיתוף זברה CRM – מערכת הזברה הינה מערכת CRM המסופקת על גבי תשתית האינטרנט ומאפשרת למשתמשיה גישה ועבודה מכל עמדה המחוברת לרשת האינטרנט.

אם יש לכם טלפון חכם (ולמי אין בימינו), בואו והניחו לו לחשב עבורכם עוד כמה דברים. במציאות בה "לסגור את החודש" בשלום היא מטרה כמעט אוטופית, קמו מפתחי תוכנה ויצרו עבורנו אפליקציות חמודות שיכולות לעזור לנו לנווט בבטחה בג'ונגל הכלכלי. אפשר להעזר בטלפון שלנו להשוואת מחירים בסופר או בתחנת הדלק, בחישוב הוצאות המשכנתא, בתכנון התקציב המשפחתי ובמעקב אחרי השכר השעתי שמפתיע אותנו כל חודש בשורה התחתונה בתלוש. הנה מקבץ של אפליקציות חינמיות (או כמעט) ושוות הורדה איתן לא תצטרכו לשבור את הראש "לאן הלך הכסף".

1. אפליקציית "השכר שלי".

ונתחיל בהכנסות. בכדי לדעת כמה אפשר להוציא, רצוי לדעת קודם כמה אנחנו מכניסים כל חודש. עם שכר שעתי החישוב עלול להיות קצת מסובך בהתחשב במשמרות, שעות נוספות, לילות, חגים ושאר ירקות. כאן נכנסת אפליקציית אייפון חמודה שתאפשר לכם לחשב כל זאת ובקלות.

האפליקציה מבטלת את הצורך בניחושים לגבי השורה התחתונה ומחשבת את שכר הברוטו והנטו שלכם לפי הנתונים שתזינו, לפי הקיזוזים הנהוגים במשק. הפרופיל האישי שלכם יכיל את כל המידע הדרוש לתוכנה לחשב את מדרגת המס אליה אתם משתייכים והיא מתעדכנת באופן קבוע. תוכלו אף להפיק "תלוש משכורת" משוער ולשלוח אותו לכל מאן דבעי במייל. יש לכם מכשיר מבוסס אנדרואיד? אפליקציית מחשבון הנטו נוצרה בשבילכם.

save1

2. משכנתאפ:

save2

ונעבור להוצאה העיקרית הנוגסת בכיסו של כל מי שקנה בית או דירה. משכנתאפ היא אפליקצייה שתעזור לכם לחשב את גובה המשכנתא שלקחתם או שתרצו לקחת, ע"פ המדדים שתזינו לתוכה. זה קצת כמו להביא עמכם נשק סודי לדו-קרב. מי מאיתנו באמת מבין מה אומר הפקיד במחלקת המשכנתאות בבנק? הורידו את המחשבון וגלו כמה באמת יעלה לכם כל תמהיל הצמדה בסוף החודש.

save3

3. דלק.

אלא אם אתם רוצים או יכולים להיסחב בתחבורה ציבורית הלוך וחזור, רוב הסיכויים שכמו שאר נהגי ישראל, אתם מקללים בסתר ליבכם וממלאים את המיכל. מחירי הדלק המריאו לשחקים בתקופה האחרונה ולמורת רוחנו, ירידה משמעותית לא נראית באופק. האפליקציות הבאות יעזרו לכם לחשב הוצאות נסיעה, לחסוך בדלק ע"פ שינוי הדרך בה אתם נוהגים באוטו שלכם ולבחור רכב חדש לקנייה על פי צריכת הדלק שלו. האפליקציה השלישית תערוך עבורכם השוואה בין מחירי הדלק בתחנות הקרובות אליכם.

אפליקציית מחשבון דלק היא אפליקציה המוצעת לצערנו רק עבור משתמשי האייפון. זוהי אפליקצייה מתוחכמת ושימושית שתחשב עבורכם את צריכת הדלק שלכם ע"פ הדרך בה אתם נוהגים בעזרת ה-GPS, תתן לכם הוצאת דלק משוערת על פי מרחק הנסיעה ודגם הרכב ואפילו ניווט בחזרה אל מקום חנייה.

save4

אפליקציית קילומטר לליטר המיועדת למכשירי אנדרואיד היא אפליקציה חכמה וחינמית בניחוח ירוק.

save5

קילומטר לליטר משווה בין נתוני צריכת דלק, מפרט טכני, האצה ונתוני פליטת זיהום של אלפי דגמי רכבים בארץ. באם אתם מחפשים את הרכב הבא שלכם, תוהים על קנקנה של צריכת הדלק הנוכחית שלכם או על נתוני האצה וזיהום אוויר של רכבים שונים, קילומטר לליטר נוצרה עבורכם.

אחרונה חביבה היא אפליקציית Full tank המאפשרת לגולשים להשוות בין מחירי הדלק בתחנות הקרובות למקום הימצאם.

save6

כוח צרכני הוא דבר חשוב ורשת חברתית המפעילה לחץ על בעלי התחנות להוריד מחירים תעזור לכולנו. שאפו! האפליקציה מציגה בנוסף מפות הגעה ושעות פתיחה.

 save7

4. השוואות מחירים.

את האוטו מילאתם? עכשיו הגיעה תורה של הבטן. כפי שאי אפשר להימלט ממילוי דלק, גם המקרר שלנו צריך להיות מצוייד. מזון וצרכי משק בית הם הוצאה בלתי נמנעת אך בעזרת אפליקציות חכמות שנעזרות בידע של כולנו, אפשר לצמצם אותן למינימום ההכרחי.

מרקטפלייס

 פורסמה בכלי התקשורת לא מעט פעמים אבל מכיוון שהיא מועילה לכולנו, ניתן לה במה גם כאן. סירקו בעזרת התוכנה את המוצר בו אתם אוחזים, וקבלו השוואת מחרים עם רשתות אחרות. האפליקצייה נעזרת במשתמשים בכדי לעדכן את מחיריה בשטח ונשענת על מחירי אתרי האינטרנט של הרשתות המובילות – מחירים שהם בדרך כלל גבוהים מהמחיר בסופר עצמו. אם כולנו נשווה מחירים בזמן אמת, יעלה כוחה של האפליקציה ואיתה כוחנו הצרכני לשמור על מחירים שפויים.

5. ולסיכום, האפליקציה שתרכז עבורכם את השאלה "לאן הלך הכסף". אפליקציית Handwallet מיועדת לניהול הוצאות ויכולה לעזור לכם לצאת מהמינוס ולחסוך כסף על ידי העלאת המודעות שלכם לאן הולך כל שקל.

save9

באפליקציה מובנות מעל 100 קטגוריות שונות לקטלוג מדוייק של כל הוצאה, היא עוזרת לכם לנהל חשבונות בנק, כרטיסי אשראי וכסף מזומן, מאפשרת לכם לתכנן תקציב לכל פרוייקט ומציגה עבורכם את הנתונים שלכם בגרפים אינטראקטיביים. Handwallet מחשבת עבורכם את תשלום כרטיסי האשראי על פי מועדי פירעון וחגי ישראל, מאפשרת לכם לחשב הוצאות שקליות בטיול בחוץ לארץ והופכת את חישוב ההוצאות לעסק קל ופשוט.אם תדעו, תחסכו.

אפליקציות הצרכנות בטלפונים החכמים יכולות לעזור לכולנו להפוך לחכמים יותר בכל הקשור לניהול הכסף שלנו. צרכנים חכמים יותר ידעו לדרוש ולקבל מחירים טובים יותר, במיוחד כש"אין לי זמן לשבת על זה" הוא כבר לא תירוץ.

***

קישור לאתר זברה CRM

דילוג לתוכן