מוגש בשיתוף דפוס גוליר הפקות בע"מ – כל צרכי הדפוס, השילוט והעיצוב שלך באתר אחד! ובשיתוף אינטר-צק כרטיסי ביקור.

בין אם אתם מארגנים לילד שלכם מסיבת יומולדת קטנה ואינטימית או הפקת ענק גרנדיוזית, הזמנות יומולדת הן דרך נפלאה ליידע את האורחים על המסיבה. הן בונות מתח וציפייה לקראת האירוע וגם מהוות סוג של תזכורת יפה ומעוצבת שמבטיחה שכל הילדים יגיעו למקום הנכון ביום ובשעה הנכונים.

מהו היתרון של שליחת הזמנות במייל לעומת הזמנות "רגילות"?

כיום אפשר למצוא בכל חנות צעצועים או חנות "הכל בדולר" הזמנות מוכנות. כל מה שצריך לעשות בהזמנות כאלו הוא רק למלא את הפרטים ולחלק למוזמנים. אפשר גם לעצב הזמנות במחשב ולהדפיס במדפסת הביתית. מצד שני, הזמנות שאינן מודפסות, שנשלחות למוזמנים במייל, הן דרך מצוינת לחסוך בעלויות של הדפסה ובכתותי רגליים לחנויות והן גם ידידותיות לסביבה.

אספנו לכם כמה טיפים שימושיים שיסייעו לכם ליצור הזמנות יומולדת מושלמות למייל:

בחרו את נושא ההזמנה

חשוב שתהיה התאמה מושלמת בין המסיבה להזמנה. לכן, לפני שאתם ממהרים להכין הזמנות, בחרו את נושא המסיבה. לדוגמה: מסיבת פיות, פיראטים, אבירים ודרקונים, בוב ספוג, נסיכות דיסני, כוכב נולד, הלו קיטי, חוות חיות, מטוסים ועוד…

אחרי שבחרתם נושא, תוכלו לגלוש באינטרנט ולחפש רעיונות לעיצובים שיתנו לכם השראה.

איך יוצרים התאמה מושלמת בין המסיבה להזמנה עצמה?

כשאתם מעצבים הזמנה, תוכלו לכלול בה מוטיבים של נושא המסיבה. תוכלו גם להוריד פונטים שמתאימים לאווירת המסיבה. לדוגמה, אם זו מסיבה של אבירים ודרקונים, השתמשו בפונט בעל מראה עתיק וכו'.

אפשר גם להתאים את ניסוח ההזמנה לנושא המסיבה. לדוגמה, אם בחרתם הזמנה בסגנון של שודדי ים, תוכלו  לכתוב "אהוי!" ו-"ההפלגה תצא לדרך בשעה…"

באילו תוכנות מעצבים את ההזמנה?

כשזה מגיע להזמנות יומולדת, השמיים הם הגבול ויש שפע דרכים להכין אותן.
לדוגמה: אפשר להכין את ההזמנה בוורד – להכניס תמונה של הילד בתור רקע שקוף למחצה ועליה לכתוב מלל. אופציה אחרת היא לכתוב מלל ולקשט בגרפיקה של וורד – בלונים, עוגות וכו'. אפשר גם להוריד מאתר זה תבנית מוכנה של הזמנה בוורד.

בפוטושופ אפשר לעצב דברים נפלאים. אם לדוגמה מתכננים יומולדת פיות, תוכלו להשתמש בציור של פיה, רק שבמקום הראש, "להדביק" תמונת ראש של הבת שלכם.
אפשר להוריד מברשות חינמיות ולעטר את ההזמנה בנצנצים, פרחים וכו'…

עוד כמה אפשרויות להכנת הזמנות בעזרת פוטושופ:

  • אפשר לקנות תבנית של הזמנה מוכנה מבנק תמונות כמו פוטוליה, להוריד למחשב ולהכניס מלל בפוטושופ.
  • אפשר לחפש באינטרנט תבנית מוכנה, להוריד למחשב ובפוטושופ להוסיף מלל (בפונט שמזכיר כתב יד) ותמונה.
  • מי שיש לו אנגלית טובה וזמן, יכול לעקוב אחרי הדרכה להכנת הזמנה בפוטושופ (דוגמה).
  • וכמובן, תמיד אפשר לבקש מחבר/קרוב משפחה שיודע פוטושופ לעצב לכם הזמנה נחמדה.

    על מה חשוב להקפיד?

פרטים טכניים:

  • אל תשלחו תמונה כבדה וגדולה מדי. השתמשו בתוכנת תמונות כלשהיא (פוטושופ ואפילו צייר) כדי להפחית את משקל התמונה. כך התמונה תיטען ותיפתח במהירות.
  • שלחו אך ורק פורמטים שנפתחים בכל המחשבים, לדוגמה, JPEG  או GIF. הימנעו משליחה של קובץ BMP, שנתמך רק ע"י Windows. אל תשלחו קובץ PSD שנפתח רק בפוטושופ.
  • אתם יכולים להקליד במייל את פרטי המסיבה. כך, אם אורח כלשהוא לא יוכל לפתוח את התמונה, הוא עדיין יוכל לקבל את הפרטים החשובים.
  • כמובן, אל תשכחו לכתוב נושא במייל.

שתפו את הילד בהכנת ההזמנה

כדאי מאוד לשתף את הילד בעיצוב ההזמנה. כך תחסכו לעצמכם עצבים מיותרים, כשתראו לו את ההזמנה המוגמרת והוא יטיל עליה וטו…

הפכו את ההזמנה לאישית

כדי להפוך את ההזמנה לאישית יותר, שלבו בה תמונה של הילד. כמובן, רצוי לא להכניס תמונה מטושטשת ומפוקסלת אלא תמונה באיכות טובה.

אל תשכחו לציין אינפורמציה חשובה

עם כל ההתלהבות מהעיצוב, אל תשכחו לציין את הפרטים החשובים, כמו גיל הילד, כתובת שלכם (או המקום שבו מתקיימת המסיבה), תאריך, שעת התחלה (ומי שרוצה יכול לציין גם את שעת הסיום), טלפון, מייל ולא פחות חשוב – הוראות הגעה, כדי שהמוזמנים לא יתבלבלו ויטעו בדרך.

הכינו את המוזמנים

כדאי לתת להורים מושג למה לצפות במסיבה, במיוחד בעניין האוכל. האם אתם עומדים להגיש ארוחת צהריים? עוגה וממתקים?

אם המסיבה כוללת פעילויות מיוחדות (כמו פיסול מלכלך בעיסת נייר) כדאי לציין זאת כדי שההורים ידעו להביא באילו בגדים להלביש את הילדים.

שמרו על פרטיות המוזמנים שלכם

את רשימת הנמנעים רצוי לרשום בשדה של BCC כדי להגן על פרטיות הנמנעים שלכם. תתפלאו, אבל יש לא מעט אנשים שחרדים לפרטיותם ורוצים לשמור את כתובת המייל שלהם לעצמם.

בחרו בחכמה את זמן שליחת ההזמנה

כדי להבטיח שהמוזמנים שלכם אכן יקראו את המייל ולא יתעלמו וישכחו ממנו, אל תשלחו אותו בסוף השבוע – זמן שבו רוב האנשים עסוקים עם המשפחות ולא קוראים מיילים. גם יום ראשון בבוקר הוא בעייתי, שכן  תיבות המיילים מוצפות ועמוסות. יום רביעי וחמישי הם אידיאליים.

צרו Event  בפייסבוק

אם כבר החלטתם ללכת על הזמנות אונליין, תוכלו גם ליצור "Event" בפייסבוק וכך תדעו, פחות או יותר, מי מתכנן להגיע למסיבה ומי כנראה יבריז…

לסיום, הכנת הזמנות למסיבת יום הולדת יכולה להיות כיף גדול – אם רק לא תראו בהן כאב ראש שצריך לגמור איתו. הזמנה יפה ומושקעת תעודד את המוזמנים שלכם לבוא – ובחיוך גדול…

דילוג לתוכן