מאמר מטעם חברת אורבונד תקרות גבס – מספקת פתרונות לכל סוגי מגוון היישומים בגבס לתעשיית הבנייה.

זה ידוע לכולם – אף פעם לא יכולים להיות לכם יותר מידי מקומות אחסון. גם האנשים המסודרים ביותר, שמסתפקים במספר חפצים מועט ושאינם נוטים לאגור – זקוקים למקומות אחסון עבור חפצי היום-יום. כאשר יש מחסן הצמוד לדירה, דירה גדולה שאפשר להקצות בה חדר לאחסון, או דירה עם חדרים גדולים שבכולם יש מקום לארונות מרווחים – הפתרון פשוט. אך מה עושים אלו שחיים בדירה קטנה עם שטח מצומצם? שימוש בלוחות גבס מאפשר למצוא פתרונות יצירתיים לבעיה הזו.

חישבו גבוה

הנמכת התקרה או חלק ממנה באמצעות גבס יכולה ליצור לכם שטח אחסון גדול. על ידי הנמכת התקרה אפשר ליצור חלל של בוידעם ולאחסן בו חפצים שאינם בשימוש ביום-יום (מזוודות, ציוד לטיולים וכו'). יצירת מדף או כמה מדפים מגבס מתחת לתקרה (למשל מעל הטלוויזיה בסלון) או במעבר בין המסדרון לחדרים מספקת לכם מקום לאוספים שלכם, לחפצי נוי ולספרים, ואף מהווה אלמנט דקורטיבי בדירה.

חישבו נמוך

יצירת במה מגבס מתחת לרהיטים שונים – הספה בסלון, המיטה בחדר השינה, המיטות בחדרי הילדים – מאפשרת לכם ליצור מקומות אחסון בחלקים שאחרת יעמדו ריקים ויצברו אבק ולכלוך. בבמה הזו אפשר לשלב מגירות ובהם לאחסן צעצועים, מצעים, ספרים, כלי בית ועוד. אפשר גם לוותר על המיטה או על הספה לגמרי, לבנות במה מגבס ועליה להניח מזרן וכריות.

נצלו שטחים ריקים קיימים או צרו נישות משלכם

בבתים רבים יש פינות ונישות במעבר בין חדרים, בכניסה לבית או בתוך החדרים עצמם. לא תמיד פשוט למצוא ארונות, שידות ומדפים שיתאימו בממדיהם לאזורים האלו. למה לבזבז זמן ומאמץ על חיפושים מפרכים בחנויות רהיטים? הפתרון פשוט – ניתן ליצור מדפים באמצעות גבס שיתאימו בדיוק לשטח המדובר. תוכלו לתכנן את אורך ועומק המדפים לפי הצרכים הספציפיים שלכם, לשלב מגירות ודלתות, ועוד. בשטחי האחסון האלו אפשר לשמור הכול – בגדים, כלי בית, ספרים וחפצים אחרים.

אין לכם נישות שימושיות בבית? תמיד תוכלו ליצור אותן בעצמכם באמצעות לוחות גבס.

העמיקו או האריכו מחיצות קיימות

כבר יש לכם מחיצות גבס או חצי קיר גבס בין חלקים שונים של הדירה? הוסיפו להם שכבה נוספת של לוח גבס עם פתח במרכז – והנה יש לכם גומחה שיכולה לשמש כמדף לספרים, DVD, דיסקים וכלי נוי. לחילופין ניתן להאריך מעט את המחיצה ולהוסיף מדפים ריבועיים חלולים שישמשו לאחסון חפצים.

חלקו חללים גדולים עם מחיצות פתוחות

בדירות רבות החלל של הסלון ושל המטבח הוא חלל אחד גדול. ניתן ליצור חלוקה בתוך החלל באמצעות מחיצות גבס ולנצל אותה לצורך אחסון. על מנת שלא להפריע לזרימה של האוויר והאור בחלל, בנו מחיצות בצורה של מדפים פתוחים. כך תרוויחו מקומות אחסון מבלי להקטין את החלל וליצור תחושה של כבדות.

היתרון בשימוש בלוחות גבס לצורך יצירת מקומות אחסון הוא היכולת שלכם להתאים את הגודל, הממדים והמבנה לצרכים שלכם ולתצורה של הדירה. העלות הזולה של הבנייה, האפשרות לפרק בקלות כשהצרכים משתנים והעובדה שמדובר בקיר לכל דבר שניתן גם לתלות עליו תמונות וקישוטים, הופכים את השימוש בגבס לאידיאלי במקרה הזה.

דילוג לתוכן