לא כל אחד יכול להרשות לעצמו להחליף את המכונית שלו כל שנה. למעשה, גם מי שיכול לעשות זאת יעשה טובה לכדור הארץ אם הוא ימנע מכך. מה אפשר לעשות כדי שהמכונית שלנו תישאר צעירה לנצח – או לפחות לכמה שנים נוספות? איך מאריכים את חיי המכונית שלנו?

הנה כמה עצות בסיסיות שתעזורנה לכם ליהנות מהמכונית שלכם הרבה יותר זמן.

מוגש בחסות חברת אביטל השכרת רכב בע"מ – שירותי השכרת רכב ללקוחות פרטיים, עסקיים, ומוסדיים, תוך התמחות מיוחדת במגזר הדתי.

בדוק את המכונית לפני כל נסיעה

כמו בכל הנוגע לבריאות שלנו, בעיות קטנות מזיקות הרבה פחות מבעיות גדולות. אם נגלה בזמן בעיה קטנה ונטפל בה, הרי שלא נאלץ להתמודד עם בעיות גדולות ומסובכות שנובעות מההזנחה של התקלות הקטנות. בדיקה שגרתית של המכונית לפני הנסיעה – מים, שמן, צמיגים – יכולה לגלות לנו את התקלות כשהן עוד קטנות. לדוגמה: אם אנחנו מגלים שחסר שמן במנוע נוכל למנוע מהמנוע להיפגע בצורה קשה כשכל השמן שבו ייעלם.

אל תשכחו לבדוק גם את הצמיגים ואת לחץ האוויר שבהם. צמיגים שחוקים יש להחליף ואם תקפידו על לחץ האוויר הנכון גם תעזרו לצמיגים לחיות יותר זמן.

גם את המצבר כדאי לבדוק ולראות אם רמת המים בו תקינה. אמנם המצברים במכוניות חדשות הם "יבשים" אך במכוניות ישנות עדיין כדאי לבדוק את גובה המים.

להקפיד על טיפולים שוטפים

הטיפול השוטף במכונית כולל שני יתרונות גדולים: הטיפול שומר על הבריאות של המכונית על ידי תחזוקה שוטפת וחידוש כל מה שצריך חידוש והא גם הזדמנות לתת לבעל מקצוע לבדוק את המכונית שלנו ולגלות בעיות שאולי אנחנו לא מודעים להן.

חשוב: מצאו מוסך שאתם סומכים עליו והישארו עימו. אין תחליף לבעל מקצוע אמין ואיכותי.

להקפיד על נסיעה נכונה

מהירות גבוהה מדי שמאמצת את המנוע, נסיעה פרועה שמאמצת את הצמיגים ואת ההגה, שימוש לא נכון בבלמים שגורם לשחיקה שלהם – אלה הן רק כמה דוגמאות כיצד הנהיגה שלנו משפיעה על חיי הרכב. לימדו לנהוג נכון ואמצו כללים של נהיגה נכונה – לא רק שהנהיגה שלכם תהיה זהירה יותר ובטוחה יותר, אתם גם תאריכו את חיי המכונית שלכם.

.

השתמשו בחלפים מקוריים ובשמנים ותוספים איכותיים

אל תאכילו את המכונית שלכם בזבל – הקפידו על דיאטה נכונה וקבועה. כשאתם מחליפים חלק ברכב, הקפידו על כך שהוא מקורי ולא מזויף או משופץ – ייתכן והחיסכון בכסף גם יקצר את חיי המכונית שלכם. לפני שאתם משתמשים בשמן, בתוסף כלשהו או בכל דבר שנכנס למכונית, וודאו שהוא באמת מתאים למכונית שלכם ושיש לו השפעה חיובית על המנוע והמכונית ולא רק על חשבון הבנק של מי שמוכר אותו.

במקום נסיעות קצרות רבות, נסיעה אחת ארוכה

כשהמנוע קר אחרי הפסקה ארוכה, הוא עובד קשה יותר. לכן עדיף לשלב כמה נסיעות ביחד כדי שהמנוע לא יתקרר בין נסיעה אחת לשנייה. במרכז קניות או בעיר, מצאו חניה והרשו לעצמכם ללכת מעט במקום לנסוע עם המכונית למרחק קצר.

אלה היו כמה עצות כלליות כיצד להאריך את חיי המכונית שלכם. בקרוב נביא לכם עוד עצות – נקודתיות יותר – לתחזוקה נכונה של חלקים שונים במכונית. עם קצת רצון והשקעה תוכלו לחסוך לעצמכם הרבה כסף על קניית מכונית חדשה ועל ביקורים תכופים מדי במוסך.

לסיום, הנה סרטון קצר: אם אתם רוצים שהמכונית שלכם תאריך ימים, כדאי לכם ללמוד מטעויות של אחרים.

***

אביטל, חברה להשכרת רכב בישראל

דילוג לתוכן