מאמר בשיתוף חברת סביב עולם – טיולים מאורגנים בארץ ובעולם!

המשכנתא חונקת והכיס מכביד? לישראלי הממוצע יש פתרון: חופשה בחו"ל. אבל בעוד את החופשה עצמה אפשר עוד איכשהו להוזיל בהסתפקות במועט, לגבי כרטיס הטיסה לרוב אין מה לעשות, והמחיר נשאר קבוע. באמת? לא בהכרח. הנה כמה טיפים שכדאי להצטייד בהם לקראת רכישת כרטיס טיסה.

רכשו כרטיס באינטרנט

רוב הישראלים קונים כרטיס טיסה דרך חברות הנסיעות, שגם גובות עמלות תיווך עבור הרכישה. מי שרוצה לחסוך את העמלות, יכול להצטרף לנוהג מקובל בעולם ולרכוש כרטיס טיסה באתרי אינטרנט, שכל תפקידם להשוות מחירים ולספק כרטיס טיסה זול, ללא עמלות. ניתן להזמין כרטיס טיסה באתרי חברות התעופה, כמו אל-על וארקיע, ובאמצעות מנוע החיפוש של גוגל, Google Flights, ואתר האינטרנט Superfly, שגם מעדכן על מבצעים.

התפשרו על טיסות 'לואו קוסט'

לטובת מי שמוכן להתפשר על נוחות, קיימת האופציה של טיסה מוזלת, בתמורה לוויתור על שירותים כגון אוכל ושתייה, סרטים בטיסה, ומקומות שמורים. בטיסות Low Cost מומלץ לעלות ראשונים למטוס כדי לתפוס מקום טוב, ולהיות מוכנים לנחיתה בשדות תעופה משניים. בטיסות קצרות, כדאי עוד יותר להתפשר על השירות.

תקוו שזה לא יראה ככה, כמובן:

הזמינו כרטיס בדקה ה-90

אם אתם מגדירים את עצמכם כטיפוסים ספונטניים, לא תהיה לכם בעיה להזמין כרטיס טיסה יום או יומיים מראש, או אפילו להתייצב בטרמינל ולקנות כרטיס במקום. במקרים כאלה עלות הכרטיס יורדת באופן משמעותי. למרות זאת, כדאי לברר טלפונית, או באינטרנט, אם יש מקום פנוי בטיסה, ומה מחיר הכרטיס.

בדקו טיסות צ'רטר זרות

טיסות צ'רטר מומלצות לטסים למרחק קצר יחסית, ולכאלה שאינם תלויים בלוח הזמנים. טיסות הצ'רטר נוטות לעיתים להקדים או לאחר את שעת הטיסה. מומלץ לברר אם קיימת טיסת צ'רטר זרה שחוזרת ריקה. לעיתים קבוצות תיירים, אוהדי ספורט או צליינים בתקופת חג המולד מגיעות לארץ, והמטוס חוזר ריק. במקרה כזה נוהגת חברת התעופה להוזיל את מחיר הכרטיס על-מנת להוסיף נוסעים.

בדקו מבצעים לרגל תקופות וחגים

חברות תעופה, כאמור, יוצאות לעיתים במבצעים לרגל חגים, אירועים ומועדים. כדאי לברר אם קיימת הנחה בחברת תעופה מסוימת, גם זרות, ולטוס במועדים אלה. עונת התיירות במדינות שונות מייקרת את מחירי הכרטיסים. אם בכל זאת אתם מעדיפים לטוס בזמן זה, מומלץ להזמין כרטיס טיסה מספר חודשים מראש, שכן לקראת עונת התיירות חברות התעופה מעלות את המחירים.

עלו על מטוסים זרים

בטיסות למרחקים ארוכים כדאי לבדוק אופציה של טיסה בחברות תעופה זרות. בטיסה למזרח הרחוק, למשל, חברות תעופה זרות (כמו ירדנית או רוסית) עדיפות בשל העובדה שהן מורשות לטוס גם מעל מדינות כמו אירן, שלישראל אין אישור לטוס מעל שטחיהן, מה שגם מוזיל את עלות הטיסה.

איך שלא יהיה, את החופשה הבאה כדאי שתתכננו היטב מבחינה כלכלית, מה שכולל בראש ובראשונה את מחירי כרטיסי הטיסה. בררו היטב לגבי אופציות לכרטיס טיסה זול יותר, ואם ניתן, תוכלו לחסוך את הכסף שיתבזבז קרוב לוודאי בדיוטי-פרי. טיסה וחופשה מהנה.

דילוג לתוכן