כמעט לכל אחד מאתנו זה קרה – ביצענו עבירת תנועה כלשהי והדו"ח המלווה אותה לא איחר להגיע כשהוא נושא באמתחתו את גובה הסכום שעלינו לשלם לרשויות החוק. אז נכון, גובה התשלום בגין דו"ח התנועה שלכם נקבע על פי חומרת העבודה אבל רגע לפני שאתם רצים לשלם אותו – כדי שתכירו כמה וכמה דרכים להוזיל את התשלום על הדו"ח והמלצה אחת עקרונית.

תשלום דוחות התעבורה בזמן

הדרך הקלה והפשוטה ביותר לחיסכון בעלויות תשלום הדו"ח שזה עתה הגיע אל תיבת הדואר שלכם היא לשלם אותו במועדו. חשוב לציין כי לרשותכם עומדים תשעים ימים מרגע קבלת הדו"ח ועד המועד האחרון לתשלום.

מן הראוי לציין כי תקופת החסד של תשעים הימים תקפה מרגע ביצוע העבירה עצמה. כלומר מרגע קבלת הדו"ח באופן פיזי מידי שוטר התנועה שעצר אתכם או מרגע צילום הרכב המבצע את העבירה על ידי מצלמת מהירות או מצלמת רמזור – גם במידה והוא הגיע אליכם באופן פיזי בשלב מאוחר יותר.

אם אינכם מעוניינים לערער על הדו"ח שקיבלתם או לפעול בכל אופן אחר זוהי בהחלט הדרך המומלצת ביותר שכן תשלום דו"חות מעבר למועד המצוין על גבי הדו"ח עצמו תגרור קנסות ועלויות נוספות.

המרת דו"ח התנועה לאזהרה

אם הנכם מוגדרים כנהגים זהירים במיוחד – דהיינו בעלי ותק של עשר שנות נהיגה ולא נזקפה לחובתם עבירת תנועה אחת בחמש השנים האחרונות – תוכלו להגיש בקשה להמרת דו"ח התנועה שלכם באזהרה ולהימנע מתשלום הדו"ח.

את הבקשה להמרת דו"ח התנועה שלכם באזהרה עליכם לשלוח אל יחידת התנועה המופקדת על האזור בו נרשם הדו"ח, כאשר תוכלו למצוא את הכתובת על הדו"ח עצמו. עם זאת חשוב לציין כי הגשת הבקשה להמרת דו"ח התנועה שלכם באזהרה מהווה למעשה הודאה שלכם באשמה ובמרבית המקרים היא תדחה.

ערעור בנוגע לדו"חות תנועה

אם החלטתם כי הדו"ח שנרשם לכם אינו תקף וחלה טעות בקריאת הסיטואציה או בחומרת הדו"ח שקיבלתם, תוכלו להגיש בקשה להופיע בפני שופט עד תשעים ימים לאחר שהגיע לידכם הדו"ח המחייב אתכם לשלם את הקנס.

בתוך שנה מרגע זה תשלח לביתכם הזמנה להישפט בבית הדין לתעבורה הכוללת את מיקום בית הדין בו ייערך הדיון בעניינכם וכמובן את תאריך ושעת הדיון. ההודעה בדבר הזימון למשפט תשלח אליכם עם אישור מסירה – חתימה על קבלת הזימון מהווה אישור מצדכם להופעה בדיון.

חשוב לציין כי הגשת בקשה להישפט בדבר דו"ח תנועה שהגיע אליכם עוצרת למעשה את המשך תהליך ההרשעה , כפל קנסות והליך רישום הנקודות אשר יכולים להגיע בגין אי תשלום הדו"ח במועד.

אם החלטתם לבסוף לשלם את הדו"ח במלואו במקום להגיש בקשה להישפט עליכם לפנות אל בית הדין לתעבורה ולציין כי בחרתם לשלם את הקנס בצירוף הוכחת תשלום. ראוי לשקול בכובד ראש את אפשרות התשלום לפני הפנייה לבית הדין, שכן בית הדין יכול לפסוק עונש כבד יותר במהלך הדיון. (למידע נוסף לחצו כאן)

נקודה למחשבה

לפני כל פעולה שאתם מחליטים לבצע בכדי לדחות את תשלום הדו"ח שהגיע אליכם מומלץ להתייעץ בעורך דין המתמחה בדיני תעבורה על מנת להימנע ממצבים בהם פעולה זו או אחרת שהחלטתם לבצע הובילה למצב גרוע יותר מהמצב הראשוני בו הייתם נתונים.

מעבר לאתר של עורך דין תעבורה משה רבי

דילוג לתוכן