כולנו רוצים להתחדש – בין אם לחדש את מלתחת הבגדים שלנו, לחדש את הרכב או לחדש את הבית. אבל לעיתים המציאות הכלכלית שבה אנחנו מצויים לא מאפשרת זאת. לעיתים, בעזרת תכנון נכון, מחשבה ממוקדת של החידושים אותם רוצים לעשות, זה הופך אפשרי.
על מנת לחדש את הבית אין צורך להזמין רהיטים יקרים, נברשות מפוארות בשלל נורות או לקרוא למעצב פנים. על מנת לחדש את הבית כל מה שצריך זה לחשוב כיצד ניתן בעלות נמוכה לבצע שינויים מרחיקי לכת, שישאירו כל אדם שנכנס אליכם הביתה פעור פה, במיוחד כשהוא ישמע את המחיר.
חידוש או שיפוץ הבית בעזרת לוחות גבס הפך לטרנד של השנים האחרונות – ולא רק בגלל המחיר. קיימים מספר יתרונות משמעותיים לשיפוץ בעזרת גבס: קלות החומר, העמידות שלו לנזקי הסביבה, משקל לוחות הגבס והעובדה שהגבס מאפשר עבודה מהירה ופשוטה.
יחד עם זאת, חשוב להבין כי צריך לדעת לעבוד עם גבס. מי שמעולם לא התנסה בעבודה שכזאת, לפני שהוא מתחיל לשפץ את הבית בעזרתו, כדאי שיתנסה קודם "בקטן" ורק אחר כך יתחיל בעבודות המסיביות יותר. מי שיודע כי הסיכוי שהוא יצליח לעשות זאת הוא קטן, כדאי שיקרא למומחה בתחום עבודות הגבס על מנת שזה יבצע עבורו עבודה מושלמת.
אחד היתרונות המשמעותיים ביותר של לוחות הגבס הוא המחיר שלהם. קיימים מספר גדלים של לוחות בעוביים שונים, אך לעבודות השיפוץ הרגילות מקובל להשתמש בלוח גבס לבן בעובי של 12.7מ"מ כאשר אורך הלוח משתנה בין 2.60 מטר ועד ל-3 מטרים. מחיר ממוצע ללוח גבס שכזה הוא באזור ה-40 ש"ח בסך הכול. המחיר הנמוך וגודל המשטח מאפשרים לעשות המון.
שאלנו את חברת אורבונד, המתמחה בלוחות גבס על מספר רעיונות לשיפוץ ועיצוב הבית במחיר המתאים לכל כיס, וכך הם ייעצו לנו:
בניית מדפים: מדפים מעץ או פלסטיק הם עניין יקר. מעבר לכך, הם מגיעים בגדלים יחסית סטנדרטים, אלא אם כן החלטתם לבקש מנגר מדף בעל מידות מיוחדות, ואז גם תשלמו בהתאם. לוח גבס אחד יכול לספק לכם מספר מדפים במספר גדלים לפי רצונכם. את המדפים נוח מאד לתלות בכל מקום שתרצו, לצבוע או לקשט בעזרת מדבקות דקור שאהבתם.

.

מזנון מגבס: המזנונים לסלון או לפינת הישיבה של היום, שונים ממה שהיה בעבר. הם קלים יותר, תלויים לרוב על הקיר (דבר שמאפשר נגישות רבה לניקיון מתחת למזנון) ובעיקר ניתן לעצב אותם לפי טעמכם. בניית מזנון מגבס מהווה חסכון משמעותי ביותר בעלויות ויחד עם זאת עדיין מאפשרת לכם להניח את הטלויזיה, הממיר וכל שתדרשו על המזנון.

.

גומחה מובלטת בקיר: אחד הפתרונות להנחת וואזות או מיני אגרטלים שבירים בבית שבו יש ילדים הוא בנישות הקבועות בקיר. בבתים שבהם אין נישות ניתן לבצע פעולה הפוכה. ניתן לבנות גומחה שבולטת מהקיר וכך גם יש מקום לוואזות בתוך הגומחה וגם על הגומחה עצמה ניתן להניח ואזה נוספת שתהיה במקום גבוה יותר.

 

סל כביסה מקובע: אם גם אתם מאלה הסובלים מבלאי גדול של סלי כביסה ניתן לשקול לבנות סל כביסה מרובע ולקבע אותו לקיר במקלחת. כדאי לשים לב כי את הסל כדאי לבנות מקיר גבס ירוק בעל עמידות ללחות ולהרחיק ממקורות מים.

.

לסיכום, קיימים אינספור רעיונות אותם ניתן לבצע בעזרת לוחות גבס. צריך רק לתכנן נכון ובמידת הצורך ללמוד לעבוד עם החומר וחסכתם לכם עלויות רבות.
***

 

orbond

דילוג לתוכן