מאז שחר ההיסטוריה, למד האדם לנצל את המתכות השונות על שלל תכונותיהן לתועלתו, בין אם בבנייה, בייצור, באלקטרוניקה, בתקשורת וכו'. בהתאם לזאת, גם הצורך לבצע מיחזור מתכות הפך במרוצת השנים לדבר מאוד חשוב שבלעדיו לא יהיה אדם אחד שלא ירגיש את ההשלכות. מדוע הדבר כל כך חשוב? ולמי כדאי לפנות על מנת לבצע זאת על הצד הטוב ביותר? מייד תבינו.

למה חשוב למחזר מתכות?

כמעט כל חומר ניתן למחזר ולהשיב לשימוש חוזר וכאשר מדובר במתכות הדבר תופס חשיבות יתרה וזאת מהסיבות הבאות:

  • הצטברות פסולת מזהמת – ככל שהשימוש במתכות עולה (אין כמעט מוצר בימינו שלא כולל סוג של מתכת בתוכו) כך גם הפסולת שלהן מתרבה, מאחר ומתכות אינן מתפרקות ונעלמות ולכן מצטברות היכן שמטמינים אותן. אותן מתכות מכילות חומרים רעילים שמחלחלים לאדמה ולמי התהום שלנו ומשם עלולים להגיע למי השתייה שלנו ולגרום לנו לנזקים בריאותיים רבים.
  • זיהום אוויר – הפקת מתכות ממכרות ושינוען ידועות בתור פעולות שדורשות אנרגיה רבה יותר מאשר מיחזור מחדש, כך שכאשר אנחנו ממחזרים אנחנו שומרים על האוויר שלנו הרבה יותר ירוק ונקי.
  • עלויות – הרבה יותר זול למחזר מתכות מאשר לכרות אותן ממעמקי האדמה או לייבא אותן מחו"ל. למעשה, מיחזור המתכות בישראל ובעולם מונע עליית מחירים תלולה שתפגע בסופו של דבר בכיס של כולנו.

כפי שניתן להבין, מיחזור מתכות משתלם לכולנו – בכיס, בבריאות ובסביבת המחייה שלנו.

כיצד חברת מיחזור יכולה לסייע?

הדרך הטובה ביותר לבצע מיחזור של מתכות בימינו היא באמצעות התקשרות עם חברת מיחזור מקצועית אשר פועלת באישור המדינה. חברות מיחזור מתמחות בכל מה שקשור לאיסוף, קליטה, מיון, הפצה וטיפול בכל סוג של פסולת מתכות, לשם השבה מחדש לשימוש חוזר. חברת המיחזור דואגת לאסוף את הפסולת מנקודת היעד שלה, לעיתים רבות ללא שום תשלום מצידכם.

הסיבה לכך טמונה ביכולת של חברת המיחזור להפיק רווחים מהפסולת לאחר תהליכי המיחזור שיבוצעו וזאת על ידי מכירתה למגוון התעשיות. חברת המיחזור למעשה תעזור לכם לסלק את הפסולת למקום מבטחים ואתם לא תיאלצו לשלם על כך דבר ולעיתים אף תפיקו מכך רווחים נאים, במידה והחברה תחליט שהפסולת שלכם שווה משהו ותציע לכם כסף תמורתה.

האם חייבים להתקשר עם חברת מיחזור?

דעו לכם כי חל איסור חמור על השלכת פסולת במקום שאינו מאושר לכך על פי חוק, כך שחברת המיחזור יכולה לסייע לכם להימנע מעבירות פליליות והסתבכות עם הרשויות בקבלת קנסות, שכן היא בקיאה בנהלי העבודה ותעזור לכם עם כל הבירוקרטיה הרלבנטית. במקום להזמין הובלה ופועלים, צרו קשר עם חברת מיחזור, שתבצע את כל הפעולות בעצמה, תעזור לכם שלא להסתבך וכפי שכבר אמרנו, ללא הוצאה כספית כלשהי.

דילוג לתוכן