אם רכשתם לאחרונה רכב חדש או שהרכב שבבעלותכם יקר לליבכם, קרוב לוודאי שגיליתם כי כל טיפול תחזוקה במוסך כרוך בתשלום של מאות שקלים. הסכומים גדלים כמובן במידה ואתם נוהגים מספר קילומטרים גדול בכל יום ויכולים להגיע לכמה אלפי שקלים בתוך מספר שנים בודדות.

אז איך ניתן לבצע טיפולי תחזוקה לרכב באופן עצמאי ולחסוך במעט את העלויות הגבוהות?

כדי לענות על השאלה, פנינו אל צוות המומחים של אביטל, המומחים להשכרת רכב מסחרי. צוות המומחים הציג בפנינו כמה וכמה טיפולי תחזוקה שתוכלו לבצע בעבור הרכב שלכם באופן עצמאי ולחסוך את הביקור הבא במוסך.
חידוש פנסים לרכב – פוליש פנסים
פנסי התאורה צוברים ליכלוך ואבק לאורך השנה ורמת התאורה שלהם פוחתת. מלבד רמת התאורה, חשוב לדעת כי פנסים מאובקים או מלוכלכים יתר על המידה יובילו להכשלת הרכב במבחן הטסט השנתי ולהוצאה של כ-300 שקלים לתיקון הבעיה.

אם תחליטו לבצע את העבודה בעצמכם ולחסוך את התשלום תדרשו להיעזר בכלים הבאים:

 • נייר זכוכית אפס
 • מעט מים וסבון
 • מטלית
 • קערה קטנה
 • משחת פוליש.

מכאן התהליך פשוט וכל שעליכם לעשות הוא לנקות את הפנס היטב במים וסבון ולאחר מכן לטבול את נייר הזכוכית בתערובת המים והסבון ולהתחיל לשייף.
פעולת השיוף עצמה יכולה לנוע בין שלוש לעשר דקות, כאשר הזמן משתנה בהתאם לרמת הליכלוך. בסיום הפעולה הפנס יראה מעט מט; בשלב זה עליכם למחות את משחת הפוליש באמצעות מטלית עד אשר המשחה תתאדה לה והפנס יחזור לפעילות מלאה.

הסרטון הבא יציג לפניכם את כל התהליך בכמה דקות:

ווקס לרכב – לא רק בשביל היופי

מרבית הלקוחות חושבים שטיפול ווקס לרכב מיועד להברקה בלבד. אבל האמת היא שווקס לרכב מיועד להגנה על שכבת הפח והצבע של הרכב, אשר יכולות להשפיע מאד על מחירו של הרכב ברגע שיוצע למכירה.
כדי לבצע טיפול ווקס לרכב ולהימנע מפגיעות חומציות שיכולות לאכל את הצבע והפח עליכם להיעזר ב:

 • משחת ווקס (כ-40 שקלים)
 • משחת פוליש (כ-70 שקלים) – את המשחות ניתן לרכוש בחנויות רכב מתמחות או חנויות לאביזרי רכב
 • שלוש מטליות
 • סבון
 • מים
 • מקום מוצל שאינו חשוף לשמש ישירה לביצוע הטיפול.

השלב הראשון כולל שטיפה מקיפה של הרכב כמו בניקוי הרכב הכללי וניגוב וייבוש מלא של כל חלקי הרכב. לאחר מכן יש למרוח את משחת הפוליש בשכבה דקה מאד ולהמתין עד להתייבשות החומר עד לקבלת מראה הדומה מעט לקמח.

בסרטון הבא תוכלו לראות כיצד ניתן לבצע ווקס לרכב אפילו בתקופת החורף:

כאשר החומר התייבש עליכם לנגב את הרכב לחלוטין באמצעות אחת המטליות, לשטוף אותו שוב ולהמתין לייבוש מלא. כעת, מרחו את משחת הווקס עם מטלית נוספת והמתינו לייבוש סופי של הרכב. לאחר כשעה תופתעו לגלות כמה הרכב שלכם מבריק ומנצנץ.
טפלו במצנן ושמרו על חום המנוע
רבים מאיתנו מכירים את המצנן או הרדיאטור ככלי שאמור לשמור על חום המנוע ולקרר אותו במידת הצורך. כאשר הרדיאטור אינו פועל באופן תקין המנוע עצמו יכול להתחמם יתר על המידה ולהוביל את הרכב שלכם להשבתה מהר מכפי ששיערתם.

כדי לבצע את הטיפול הבא תזדקקו ל:

 • מטלית או שואב אבק
 • מים ירוקים. אל תיבהלו מהשם: תוכלו לרכוש אותם בחנויות לציוד רכב בעלות משתנה אשר לרוב תנוע סביב כמה עשרות שקלים.

את הטיפול מומלץ לבצע לפני תקופת החורף כדי להקטין את הפגיעה במנצן או במנוע עצמו.
פתחו את מכסה המנוע והתחילו לנקות את הרדיאטור מכל שכבות האבק שהצטברו עליו לאורך הזמן. יתכן מאד ותזדקקו לשואב האבק ואף למעט מים בכדי להרטיב את המטלית, אך הכל תלוי ברמת הליכלוך והשמן המכסים את הרדיאטור.
לאחר שניקיתם את הרדיאטור במידת האפשר, פיתחו את פתח נוזלי הרדיאטור הממוקם בחלקו העליון ושפכו את המים הירוקים אל הפתח הייעודי עד למילוי מלא. בסיום סגרו את הפתח ואת מכסה המנוע והרכב שלכם מוגן מפיצוץ צינוריות הרדיאטור בקור ואפילו בשלג.

לסיכום – תוכלו לבצע כמה וכמה טיפולי תחזוקה באופן עצמאי. הם אומנם לא ימנעו מכם להגיע לטיפולי התחזוקה המתקדמים יותר שדורשים ידע מקצועי, אבל בהחלט יסייעו לכם להקטין את עלותם, להאריך את חיי החלפים ברכב וכמובן לשמור על מחירו של הרכב שלכם לאורך תקופה ארוכה.

דילוג לתוכן