מאמר מאת http://www.kehela.co.il/

בימים אלה, אחרי החופש הגדול והחגים, מסתמנת חזרה לשגרה. במסגרת זו, צריך להתחיל ולהמציא מחדש את הפעילויות לילדים לאחר הצהריים. הבעיה העיקרית היא, שהחופש הגדול גזל מאיתנו שני דברים: האחד, את הכסף בחשבון הבנק והשני את מגוון היצירתיות שהיתה לנו, וכעת לא נותרו לנו כמעט רעיונות כיצד להעסיק את הילדים.
סביר להניח שגם לכם כבר נמאס לקפל מטוס או סירה מנייר, כי לרוב זה מה שרובנו יודעים לעשות. אבל אם תסתכלו קצת באתרים המיועדים לכך, תוכלו למצוא מגוון אינסופי של פעילויות זולות ויצירתיות של משחקי נייר לילדים.

דפוס גוליר עזר לנו למצוא מספר פעילויות מדליקות ברשת:
פרינטבלס (printables): לוחות גרפיקה להדפסה בשלל גוונים, צורות ושימושים שניתן למצוא ברשת. קיימים פרינטבלס של ניירות עטיפה, קופסאות, כרטיסי ברכה, כרטיסי ביקור, צורות של חיות או פרחים הניתנים לקיפול ועוד. חלק מהאתרים גובים תשלום עבור הורדת כל לוח בנפרד, חלק נוסף גובה תשלום חודשי ויחד עם זאת ניתן למצוא עוד אתרים רבים המאפשרים להוריד אותם חינם.

אוריגמי: אומנות קיפולי נייר המצריכה מעט הדרכה. קיימים מספר רב של צורות, חיות, פרחים, קופסאות ועוד שאותם ניתן ליצור מאוריגמי. לשם כך לא צריך יותר מדפים לבנים או צבעוניים ולעקוב אחר ההדרכה הקיימת. הדרכות אלה ניתן למצוא כסרטונים או כפעילות משורטטת של שלב אחרי שלב.
אפשר לראות כאן מגוון סרטונים המדגימים צורות שונות של אוריגמי
מוביילים מנייר: הכנת מוביילים מנייר היא פעילות המצריכה ריכוז ותכנון מוקדם. ראשית כדאי לצייר לעצמכם סקיצה כיצד אתם רוצים שהמובייל יראה. רק אז להתחיל ולבצע וזאת על מנת שלא תצטרכו לפרק את המובייל באמצע. קיימות ברשת מספר רב של הדרכות בחינם למוביילים. עליכם לרכוש את הציוד החסר לכם, למרות שניתן לעשות שימוש מכל החומרים הנמצאים בבית: קרטון צבעוני, בריסטול, חרוזים, חוט ועוד.

מגזרות נייר: זוכרים שבתור ילדים ישבנו, קיפלנו דף לחצי, ואז שוב לחצי ומי שרצה קיפל שוב לחצי, גזרנו את הדף לחצי לב או לחצי דמות של איש ולאחר שפתחנו אותו קיבלנו דף עם שרשרת ארוכה של לבבות או ילדים? אלה הן מגזרות נייר. אפשר קצת לגוון את מגזרות הנייר הרגילות והמוכרות ולהדביק על הדף, לפני הקיפול, כל מיני חתיכות של דפים צבעוניים אחרים ואז הדף יוצא ססגוני וצבעוני. הרשת מציעה מספר אפשרויות בלתי מוגבלות, ללא עלות של רעיונות ליצירת מגזרות נייר.

שבשבת מנייר: רגע לפני שהחורף מגיע, אפשר להכין מספר שבשבות מנייר, לשים אותם בגינה הביתית ולעקוב אחר שינויי הרוחות באמצעות סיבוב השבשבת. כל שצריך ה לגזור ולקפל דף צבעוני על פי הנחיות הקיימות ברשת, ושיפוד לשבשבת. אם קיימים חרוזים בבית, אפשר להוסיף, אך אין חובה. גם פעילות זאת ניתן למצוא ללא תשלום ברחבי הרשת.

לוחות צביעה: לוחות הצביעה הפשוטים והרגילים עם מגוון הדמויות האהובות על ילדיכם כמון דמויות דיסני, חיות, סינדרלה ועוד…ניתן להדפיס כמות של מספר דמויות וכך בכל פעם לתת לילדים לצבוע דמות אחרת. ניתן למצוא במגוון אתרים, חלקם בתשלום וחלקם חינמיים.

לסיכום, קצת מחשבה, הרבה יצירתיות ומינימום כסף, יכולים להעביר לכם ולילדים פעילות אחר צהריים כיפית ומגוונת.

דילוג לתוכן