לאור הכותרת אתם בוודאי שואלים את עצמכם – "מה כבר יכול להיות אקולוגי במשתנה"? מסתבר שהמון! ואם לא די בכך, הרי שעוד גורם משמעותי מאוד במשתנות חדישות אלו הוא החיסכון האדיר עבורכם בהוצאות הכספיות השוטפות. אז מה זה בכלל משתנות אקולוגיות ומדוע כדאי לכם להשקיע בהן? כל התשובות לפניכם.

מדוע כדאי לכם להיפטר מהמשתנות הרגילות?

אחד המשאבים החשובים והמוגבלים בכדור הארץ הוא מים מתוקים, כך שככל שתקפידו לעבור למשתנות אקולוגיות, כך תמנעו בזבוז שלהם. אם ניקח לדוגמא שירותים ציבוריים סטנדרטיים שמכילים מספר משתנות רגילות אשר מנקות את עצמן על ידי זרם מים, ולמרות שנדמה כי מדובר בכמות קטנה שלהם, הרי שהשימוש התכוף מביא לצריכה של כ-100 קוב (100,000 ליטר!) של מים פר משתנה בשנה.

אלו מים מתוקים שיכלו לשמש לצרכים אחרים במקום לרדת לביוב, כאשר ברוב המקרים הניקוי בעזרתם כלל אינו יעיל, על כך יעיד כל גבר שלמרבה הצער כבר התרגל לריחות הצחנה ברוב המשתנות הציבוריות. אם נוסיף לכך את עלויות ההקמה והתחזוקה הגבוהות של המשתנות ולא רק את הוצאות המים, נגיע להוצאה של אלפי שקלים בשנה פר משתנה.

משתנות ללא מים – פתרון חסכוני ואקולוגי

הגיע הזמן שתתחיל לתרום את חלקכם לסביבה באמצעות פתרון אקולוגי שימנע בזבוז של מים מתוקים וגם יחסוך לכם הרבה כסף על הדרך. אנחנו מדברים על משתנות ללא מים שמהוות משתנות אקולוגיות. המשתנות הללו מאוד יעילות והן מנקות את עצמן על ידי תרסיס של חומר מחטא וריחני שמותז בצורה מלאה ואחידה על כל גוף המשתנה. משום שכך, הן לא מחוברות לצנרת מים כלל וכלל ולא צורכות מים בכלל!

מתחת לפתח הביוב קיים שסתום אל-חזור יעיל שלוכד ריחות, כך שהשימוש במשתנות הללו הינו הרבה יותר נעים ואסתטי. מאחר ואין שימוש במים, גם אין צורך להתקין עבורן צנרת (מלבד ביוב), הן אינן סובלות מסתימות ביוב או חלודה והרבה יותר נוח לתכנן ולהקים אותן. מעבר לזאת, משתנות מהסוג הזה מציעות עוד מספר יתרונות חשובים:

  • הורדה של הוצאות המים ל-600 שקלים הוצאה שנתית פר משתנה בלבד.
  • התאמה לשומרי שבת (אין חיבור לחשמל).
  • אפשרות להתאמה אישית מבחינת תזמון התזת תרסיס חומרי הניקוי, החיטוי
    והריח.
  • גוף המשתנות עשוי מחומרים אקולוגיים מתכלים.

אז אם אתם רוצים לחסוך בהוצאות על המשתנות שלכם וגם לתרום לסביבה מבחינה אקולוגית, זה הזמן שלכם לזנוח את המשתנות הישנות ולעבור למשתנות ללא מים.

דילוג לתוכן