הכותרת, ככל הנראה, דורשת הסבר, אבל ההסבר הוא פשוט: נסיעה לחוץ לארץ, לא נסיעת עסקים אלא בחופשה, אמורה להיות עניין מהנה שכולו כיף. השורות הבאות, לעומת זאת, הן לא ממש מלאות בכיף – הן מדברות על חיסכון, על כסף, על הוצאות חכמות, על היגיון, על כובד ראש – כל הדברים שלא בדיוק רוצים לחשוב עליהם בזמן נסיעה וחופשה.

אבל השורות הללו חשובות והעצות שתמצאו בשורות הבאות יאפשרו לכם לבזבז פחות כסף בזמן טיול בחוץ לארץ – ככה יישאר לכם יותר כסף שאיתו תוכלו ליהנות (אבל בחוכמה, כן? בלי לבזבז אותו על שטויות…)

אז איך נמנעים מבזבוז כסף בזמן נסיעה לחוץ לארץ?

לתכנן מראש את הטיול…

נסו לדעת כמה שיותר לפני הנסיעה כדי לראות היכן ניתן לחסוך וכיצד להימנע מהוצאות. בחרו את התחבורה המתאימה, את המלון המתאים, את האטרקציות שאתם לא רוצים להחמיץ ודעו מראש מהו התקציב שלכם וכמה יהיה עליכם להוציא. אולי אינכם זקוקים לתוכנת CRM אבל גיליון אקסל מפורט בהחלט יכול לעזור בתכנון הטיול.

…אבל להיות מוכנים להתגמש ולשנות תוכניות בעת הצורך

מוזיאון סגור, אטרקציה צפופה מדי או הזדמנות שמופיעה לפתע: אל תיצמדו לתוכנית כאל תורה מסיני אלא התאימו אותה למה שקורה במהלך הטיול.

איך לשלם בחוץ לארץ?

חשוב גם לדעת אם עדיף לשלם במזומן, בכרטיס אשראי או בהמחאות נוסעים. כדי להחכים בנושא, אני ממליץ לקרוא את הכתבה הזו שהתפרסמה במגזין דה-מרקר שכוללת כמה טיפים מצוינים בעניין.

לדחות את הקניות או לקנות מיד בתחילת הטיול?

דחיית הקניות אולי תמנע מכם לבצע קניות מיותרות ולחכות להזדמנויות ולמחירים טובים במיוחד. מצד שני, לא כדאי להגיע לסוף הטיול ואז לקנות בלחץ מתנות לכולם ולהוציא כסף רב. מה לעשות, אם כן? לוותר על קניות מיותרות, לקנות רק מה שבאמת מהווה מבצע מוצלח אבל לא לחכות עם קניית המתנות עד לרגע האחרון אלא לפזר את הקנייה שלהן לאורך ימי הטיול.

מה לגבי הדיוטי-פרי? להסתער?

לא. אפשר ללכת בניחותא אבל כדאי לדעת שלא כל דבר הוא זול יותר בדיוטי-פרי. אל תסתנוורו מהחנויות אלא נסו לבדוק אם המחירים באמת נמוכים. לפעמים תמצאו דברים זולים יותר בחוץ לארץ אבל חשוב לזכור, עם זאת, שתאלצו לסחוב אותם במזוודות אז כדאי לקחת זאת בחשבון.

 

 

הרבה דברים כדאי לעשות מהארץ

לשכור מכונית, למשל. תוכלו למצוא מחירים טובים יותר כשאתם מזמינים מכונית שכורה מהארץ. טיפ קטן: השוו לא רק מחירים אלא גם ציוד נלווה. יש חברות השכרה שמציעות, למשל, מכשיר GPS עם המכונית לעומת חברות אחרות שדורשות תשלום נוסף.

…אבל לזכור שיש הוצאות נוספות בחוץ לארץ

דוגמה: על מנת לנסוע על הכבישים המהירים בשווייץ ובאוסטריה צריך לרכוש מדבקה מיוחדת למכונית. מי שלא רוכש אותה עלול לשלם קנס רציני – הוצאה לא צפויה ומיותרת. אלה הדברים הקטנים שחשוב לדעת לפני שנוסעים לחוץ לארץ…

לאכול ארוחת בוקר במלון?

הארוחה במלון לא תמיד זולה אבל בהרבה מאוד מקרים מדובר באופציה זולה ממה שתמצאו במקומות אחרים. כמו כן זו הדרך להתחיל את היום במקום להתרוצץ בעיר זרה, רעבים ועייפים ומחפשים איפה לאכול. אבל אם אתם מאלה שיכולים להסתפק בכוס קפה או בלחם מהחנות, וותרו על הארוחה במלון ותחסכו לעצמכם כסף.

מתכוונים לקנות משהו בחוץ לארץ? בררו מה המחיר שלו כבר בארץ

יכול להיות שתגלו שזול יותר לקנות אותו בארץ. גם אם זה לא המצב, תדעו מה המחיר הממוצע וכך תוכלו לזהות מציאות ומבצעים ששווים את הכסף.

בחוץ לארץ יש תחבורה ציבורית – השתמשו בה!

אולי בארץ אתם רגילים לכך שתחבורה ציבורית היא לא תענוג גדול וגם לא תמיד כל כך שימושית אבל בערים רבות במדינות אחרות התחבורה הציבורית היא טובה ויעילה – עשו בה שימוש וותרו על מכוניות שכורות ומוניות במקומות שבהם מדובר בהוצאות מיותרות וחסרות הצדקה.

…אבל אל תקנו אוטומטית כרטיס לשבוע

זה מפתה לקנות כרטיס תחבורה ציבורית לשבוע ולחשוב שחסכנו כסף; לפעמים זה אפילו נכון. אבל עשו זאת רק אם חושבים שמספר הנסיעות שתעשו באמת הופך את הקניה לכדאית או שעדיף לבחור באופציות אחרות – חבילת כרטיסים בהנחה, לדוגמה.

מלון יקר במרכז העיר או זול מחוץ לעיר?

אם ההפרש קטן, הרבה פעמים כדאי לבחור במלון במרכז העיר שיחסוך לכם זמן והוצאות על נסיעות. אם ההפרש גדול ייתכן וחוסר הנוחות שבאה עם מלון מחוץ לעיר תצדיק את עצמה באמצעות חיסכון משמעותי בהוצאות.

נסיעה לחוץ לארץ היא חוויה מהנה, ברוב הפעמים. אבל אל תשכחו לחשוב על חיסכון גם בזמן החופשה כדי שתוכלו להרשות לעצמכם חופשות רבות נוספות…

 

***

בחסות חבילות השיחה של Local03

 

 

 

 

דילוג לתוכן