מאות חקירות משטרתיות נפתחות מדי שנה בישראל כנגד בעלי מפעלים בשל פינוי לא מוסדר. חלקם נגמרים בקנסות כבדים ולעיתים אף באישומים פליליים של ממש. עומדים לסגור את שערי המפעל שלכם או להעבירו למקום אחר? חשוב מאוד שתעשו זאת בצורה מסודרת בסיוע של חברת פינוי מקצועית. הנה הרחבה בנושא חשוב זה.

המפעל נסגר או עובר דירה – מה עושים עם הציוד?

כאשר מפעל משנה את מיקומו או נסגר לצמיתות, לשלל הציוד שבתוכו שלושה נמענים אפשריים: הראשון הינו מעבר למקום החדש. מחשבים תקינים, חומרים רלוונטיים ועוד – לכולם מוצאים מקום במפעל החדש. השני הוא השמדה. מדובר בציוד וחומרים שאין בהם צורך יותר ושמוטב שלא יגיעו לידי המתחרים.

הנמען השלישי הוא אתרי המיחזור. המון מהרכיבים והחומרים מהם מיוצרים המחשבים, מערכות התקשורת, המכונות השונות וכדומה, ניתנים לשימוש חוזר. השמדתם במקרה הטוב תבזבז לכם כסף, ובמקרה הרע – תהווה פגיעה סביבתית חמורה ואף לא חוקית. תהליך פירוק מפעלים מקצועי ויסודי יתחיל במיון פשוט שבמהלכו יוחלט מה ימשיך הלאה, מה יעבור לאתרי המיחזור ומה ילך להשמדה.

סוגי פסולת נפוצים במפעלים

רובינו מודעים לצורך בהפרדת פסולת בין בקבוקי הפלסטיק הביתיים, הסוללות ושאר רכיבי האשפה, אבל כשמדובר במפעלי ענק, החלוקה בין סוגי הפסולת אקוטית יותר. הנה סוגי הפסולת הנפוצים ביותר במפעלים, שכל אחד מהם יש לפנות לאתר המתאים עבורו:

  • פסולת נייר – לרוב, הנפוצה מכולן. ניירות משרדיים, תעשייתיים ועוד. שימו לב בצורך לגרוס ניירות ללא שימוש! אל תתנו למידע שלכם להיות מופץ במקומות אחרים, זה עלול לעלות לכם ביוקר!
  • פסולת בניין – גם כן נפוצה מאוד. כוללת שלל מוצרים, החל מבטון ועד חומרי בניין וברזל. ישנם מספר רב של אתרים ייעודיים ברחבי הארץ שרק בהם מותר להשליך פסולת שכזאת.
  • פסולת אלקטרונית – פסולת זו נחשבת לבעייתית ביותר מבחינת השלכה באופן לא חוקי, מאחר והיא כוללת מתכות שונות שיכולות לזהם את האדמה ומי התהום. תחת הקטגוריה הזו נכללים מחשבים, מדפסות, כבלים, חוטי תקשורת, סוללות ועוד.
  • חומרים מסוכנים – אוי ואבוי אם החומרים המסוכנים שמשומשים במפעל שלכם לא יגיעו ליעדם. כאן אתם ממש מסתכנים במאסר! כימיקלים, מיכלי גז ועוד פריטים רבים נכללים תחת הגדרה זו.

התקשרות עם חברת מיחזור – והרווחתם ראש שקט

אז כיצד תוכלו לפרק את המפעל שלכם בצורה בטוחה, חוקית ומסודרת? באמצעות התקשרות עם חברת מיחזור אשר פירוק מפעלים הוא תחום ההתמחות שלה ומחזיקה באישור המדינה לבצע את המשימה החשובה הזאת. היא תמנע מכם מלהסתבך עם רשויות החוק ותמיין את כל מה שצריך באופן קפדני בדרך להעברה לאתרי ההטמנה והמיחזור השונים. לעיתים היא אף תשלם לכם כסף תמורת הפסולת או לא תיגבה מכם תשלום, בהתאם לסוג וכמות הפסולת שברשותכם.

 

דילוג לתוכן