אם יש בידיכם פריט אשר כולל זהב בתוכו ואינכם זקוקים לו מכל סיבה שהיא, כדאי מאוד שתדעו שיש מי שיהיה מוכן לשלם עבורו סכום כסף נאה ולתת לכם את התמורה במזומן. קניית זהב הינה תחום העיסוק של רבים ומייד ננסה לענות על מספר שאלות הקשורות לנושא.

מדוע אנשים מחפשים לקנות זהב?

הזהב הינו מתכת מאוד מבוקשת ולמעשה ערכו תמיד נמצא במגמת עלייה. הזהב משומש בימינו כמעט בכל תחומי הצריכה והתעשייה וניתן למצוא אותו בתעשיית התכשיטים, האלקטרוניקה, הרכב, הרפואה, ההייטק ועוד. על מנת לעמוד בביקוש הרב, יש צורך כל הזמן לכרות זהב, מה שעולה הרבה מאוד כסף וגם פוגע לעיתים בסביבה. הפתרון? קניית זהב משומש לשם השבתו לשימוש חוזר לאחר תהליכי מיחזור.

כיצד נקבע ערך הזהב שברשותכם?

ערך הזהב שנמצא בפריט שברצונכם למכור נקבע על פי מספר גורמים:

  • שער הזהב – ערך עולמי שמשתנה מדי יום בהתאם לתנודות שער הדולר והבורסה בניו-יורק. ניתן לעקוב אחר שער הזהב באינטרנט ולבצע את המכירה בתקופות של עליות תלולות מהרגיל.
  • טוהר הזהב – זהב הינו מתכת טהורה אך מקובל למצוא אותו בפריטים שונים כתערובת בכמות מסוימת. זהב טהור מוגדר כ- 24 קראט וערך זה יורד ככל שמוספות יותר מתכות לפריט. זהב טהור הוא כמובן יקר יותר משאר האפשרויות.
  • משקל הזהב – זהו הפרמטר השלישי שנכנס למשוואה שקובעת את ערך הפריט מבחינה כספית, שהיא למעשה משקל הפריט הכללי, כפול שער הזהב היומי, כפול טוהר הזהב שבפריט.

האם ערך הזהב תמיד מחושב כתלות במשקל ובדרגת הטוהר שלו?

לעיתים רבות, ערכו של הפריט מחושב בערך כספי הרבה יותר גבוה מסך ערכו כזהב. מדוע זה כך? ובכן, ישנם פריטים שעונים על ההגדרה "השלם שווה יותר מסך חלקיו". במילים אחרות, אם מדובר בפריט ישן מאוד, בעל ערך היסטורי רב, אשר יוצר על ידי אומן ידוע ומפורסם, הרי שקונה זהב מקצועי ואמין אמור להציע לכם תמורתו הרבה יותר.

מכירת פריט מזהב – עם מי כדאי לכם להתקשר?

אנשים רבים מודעים לערך הגבוה של פריטי זהב, מה שגורם ליותר מידי נוכלים להיכנס לתחום ולנסות להשיג את הפריטים המבוקשים הללו, תוך נתינת הצעות מחיר שאינן ריאליות. לעיתים פשוט אין להם את הידע המקצועי או הציוד המתאים על מנת להעריך את טוהר הזהב בפריט ומשקלו ואת ערכו ההיסטורי, מה שמתבטא בהצעות מחיר נמוכות מידי.

על כן, העדיפות היא להתקשר עם חברת מיחזור מקצועית אשר פועלת באישור המדינה ונחשבת לאמינה ובעלת מוניטין רב. חברה שכזאת עובדת עם מכשירי מדידה מדוייקים שיכולים לקבוע את רמת הטוהר והמשקל של הזהב שברשותכם. בנוסף, מקצועיות החברה מתבטאת גם בידע הרב שלה בנושא, מה שיאפשר לה להעניק לכם הצעת מחיר שלעיתים תהיה שווה הרבה יותר מנוסחת החישוב הבסיסית.

דילוג לתוכן