לאחרונה, שמענו ממכר קרוב (שהוא במקרה גם חובב טכנולוגיה מושבע) על תוסף אינטרנטי חדש שמאפשר לנו לתרום לעמותות וארגונים שונים מבלי שנאלץ להרים את היד מהעכבר. הרעיון נשמע שאפתני וטוב מדי מכדי להיות מציאותי, אז פשוט יצאנו לבדוק את העניין וחזרנו עם התשובות.

מאז שרשת האינטרנט חדרה לחיינו ושינתה אותם מקצה לקצה, אנחנו מבלים רק יותר זמן בין נבכי עולם הסייבר על כך תכניו המגוונים. בדרך, אנחנו גם נתקלים לא מעט בקבוצות שונות שמבקשות מאתנו לשלוף את כרטיס האשראי ולתרום או להגיע להתנדב בימי פעילות כאלה ואחרים.

אבל, החשש מפני גניבת מספר האשראי היקר לנו ועומס החיים הרגיל שכולנו חווים פשוט מונעים מאתנו להפסיק את הגלישה ולצאת אל דרך חדשה, מלאה סולידריות ותרומה לחברה. תוסף חדש כשהגיח לאחרונה לעולם המקוון החליט לגעת בנקודה זו ומתיימר לעשות בשמנו מעשים טובים בזמן שאנחנו גולשים ברשת.

תוסף אינטרנט שיתרום בשמנו?

כאשר ביקשנו לקבל קצת מידע על אותו תוסף אינטרנט שיתרום לחברה בשמנו, הגענו אל אתר האינטרנט שעומד מאחורי התוסף החביב בכתובת www.addonate.com. שם התחיל לו המסע הפילנתרופי שלנו במרחבי רשת האינטרנט.

החברה שעומדת מאחורי אותו תוסף תרומות מאפשרת לנו לבחור בקלות אחד מהעמותות והארגונים הרבים שפועלים בישראל ולתרום להם כסף מבלי לשלוף את כרטיס האשראי או את פרטי חשבון ה-PayPal שלנו ולפרסם אותם ברחבי הרשת.

העיקרון שעומד מאחורי התוסף פשוט מאד ומתמקד דווקא בנקודה שאנחנו אוהבים פחות ברשת האינטרנט: הפרסומות המוצגות לנו בכל אתר ברשת האינטרנט שמאחוריהם עומדים גופים מסחריים גדולים שמבקשים דווקא להגדיל עוד יותר את ההכנסות .

התוסף הקטן שמצטרף לדפדפן שלנו מבצע פעולה אחת והיא החלפת הפרסומות הרגילות בפרסומות של מפרסמים שהסכימו להצטרף למהפכה ולמעשה במקום לשלם על הצגת הפרסומות באתרים השונים להעביר תרומה קטנה לארגון שאותו אתם בחרתם.

תרמו את הדפדפן שלכם לעולם טוב יותר. צילום מסך – Addonate.com

פרסומת

תוספים, דפדפנים – זה לא קצת מסובך מידי?

החבר'ה ב-Addonate מבינים שרובנו לא אשפי טכנולוגיה שרצים לתור אחר גאדג'טים מדי יום והפכו את התהליך לפשוט במיוחד: תוך חמש לחיצות על העכבר תוכלו להתחיל לתרום למי שתרצו. במילים אחרות – אם אנחנו הצלחנו, גם אתם יכולים.

התהליך עצמו מתחיל בשלב החשוב ביותר והוא בחירת הארגון לו תרצו להעביר את כספי התרומה שלכם. לאחר מכן, כל שיידרש מכם לעשות הוא לאשר את התקנת התוסף בהקלקה אחת ומשם המערכת כבר תעשה בעבורם את כל העבודה. ככה, קצר וקולע.

אבל זה לא משפיע לנו על הגלישה?

גילוי נאות – כאשר שמענו לראשונה על התוסף החברתי היינו בטוחים שהגלישה שלנו עומדת להפוך למקבץ פרסומת אינסופי שרק נחפש כיצד לחזור ממנו למצב המקורי. אבל הופתענו לגלות שבמבחן התוצאה, כמות הפרסומת קטנה והשינוי היחידי הוא הפרסומות שהוצגו לפנינו.

כשחקרנו את הנקודה קצת לעומק עם אותו מכר טכנולוגי, הוא הסביר לנו שהתוסף עובד למעשה בתור חוסם פרסומות שמקטין את כמות הפרסומות בעמוד ואת הפרסומות שהוא אכן מחליט להציג הוא מחליף בפרסומות ידידותיות יותר שיאפשרו לנו לתרום למי שנרצה.

לגלוש עם ולהרגיש בלי – Addonate

גלישה עם התוסף

אז מה דעתנו על הדרך החדשה לתרומות ?

נהיה כנים ושקופים – אנחנו לא מאסטרים בטכנולוגיה ולא מתיימרים להיות כאלה. כאשר שמענו על תוסף אינטרנט ודפדפנים עבר בנו רעד טכנופובי קל. אבל, אחרי כמה קליקים פשוטים הבנו שמעכשיו בכל פעם שאנחנו גולשים באינטרנט, אנחנו גם תורמים ועוזרים למישהו בלי לקום מהכיסא. אז פשוט המשכנו לגלוש כרגיל, ולתרום.

המאמר מוגש בחסות אינטר-צק כרטיסי ביקור.

דילוג לתוכן