הביטו לרגע בתמונה הבאה:

קניות ברשת

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לא רע נכון? כשאני מציינת בפני מכרים חדשים את העובדה שמעל 90% מהריהוט, ממכשירי החשמל והאביזרים בביתי הקט הם יד שנייה, משומשים, אנשים מצפים להגיע לשוק הפשפשים. אני תוהה אם הם טורחים לשים מגבת חוף קטנה בתיק למקרה שיצטרכו חוצץ בין הישבן שלהם לספה העבשה שהם מדמיינים.

מסחר ברשת

אז בואו ותנו לי לסבר את אוזניכם. אפשר ורצוי לרהט תכולת בית בעזרת רהיטים ומכשירי חשמל משומשים שקיבצתם מהרשת, לקבל תוצאה יפה, נוחה ויוצאת מן הכלל ולחסוך המון. המון כסף. אז מה הסיפור שלנו?

לפני קצת יותר משנה, משפחתי ואני חזרנו לגור בארץ אחרי יותר מ-6 שנים בצפון אמריקה. בעצם, אני הייתי היחידה ש"חזרה" הביתה. שאר ארבעת הנוסעים לידי במטוס הם יבוא אישי. בעלי הקנדי ושלושת הגמדים שנוספו לנו בדרך. לאחר שהחלטנו שמשלוח מכולה הוא לא בשבילנו, עסקנו במרץ במכירת תכולת ביתנו לשכנים ומכרים ואספנו לא מעט גרושים לקניית תכולת בית כחול-לבן. המוטו של בעלי היה "למה לשלם על משלוח של זבל ישן כשאני יכול לקנות זבל חדש?". הוא תמיד היה אידיאליסט.

ערב אחד, ישבתי מול המחשב ונכנסתי לאתרי מכירות ישראליים, כאלה שמשווים בין מוצרים ונותנים לך סדר גודל של מחירי רהיטים או מוצרי חשמל לבית. נכנסתי וחשכו עיני. פתאום קלטתי שנגיע ארצה לקירות ערומים, שלושה ילדים קטנים, מבולבלים ובג'ט-לג, ויש לנו בית שלם למלא. ומה נעשה? נשאל מהורי את מכוניתם, נעמיס שלושה קטנים בוכיים וניסע לחנויות לדון על ריפוד הספה? על נפח תוף המייבש ועל גודל השטיח? רק מלחשוב על זה קיבלתי התקף חרדה.

לאחר כל הנדודים, רציתי להגיע לבית פחות או יותר מרוהט, ולא לחנות בסלון של ההורים שלי למשך 3 חודשים עד שנתארגן. מלבד זאת קלטתי את גודל ההשקעה. מספר אלפי שקלים לכל פריט ופריט הצטרפו להם במהרה לסכום מבהיל. אז מה עושים?

נכנסתי למספר אתרים המאפשרים לאנשים לסחור בחפציהם המשומשים והתחלתי לעשות טלפונים. כן, מקנדה. אבא שלי חשב שהשתגעתי, אימא שלי אמרה שיעבדו עלי ובעלי רצה חדש. מלבד זאת, כיצד אגיע לאסוף את המוצרים וכיצד אשלם לבעליהם? אז ככה:

 1. התמקדתי בפריטים עם תמונות רבות ובעלות איכות ברורה.

  אתר יד שניה

   

  בכל זאת רציתי לדעת מה אני קונה. לאחר שמצאו חן בעיני הפריטים, קראתי טוב את המלל המצורף לתמונה עד שמצאתי פריט חדש יחסית או במצב טוב יחסית, במחיר נמוך יחסית. אנשים נפרדים, עוזבים וקונים חדש. האישה רוצה סלון אדום או מקרר לבן ויש גם מתנות חתונה לא צפויות שלא מתאימות לסרוויס. לא תאמינו מה אנשים מוכרים, ובסכומים מצחיקים לפעמים.

 2. לאחר שהתבייתתי על פריט מסוים, יפה ולא יקר, הרמתי טלפון לבעליו. סמכתי על האינסטינקטים שלי והקשבתי למה שיש למוכר להגיד. הנחה אותי העיקרון שאם המוכר מתעקש (עד שהוא קולט שאני מעבר לים) שאבוא לראות כמה יפה הריהוט, כנראה שהוא לא מנסה לעבוד עלי.
 3. ברגע שהחלטתי שהפריט שווה קנייה, התחלתי לחפש פריטים בסגנון דומה, באותו אזור גיאוגרפי. לחסוך בעלויות ההובלה. כך יצא שבזכות שולחן אוכל מסיבי מעץ ופרזול,

  קניית רהיטים ברשת

  כל הסלון שלנו יצא בסגנון כפרי, וכולו מאזור רחובות. המשלוח יצא לכם זול יותר אם תרכזו את הקנייה באזור מסוים.

 4. לגבי מוצרי החשמל: האמת, שאת האחרונים שקלתי ברצינות לקנות חדשים. כתושבת חוזרת הגיע לי פטור ממע"מ שתכננתי לנצל. עד שעליתי על שילוב של שני גורמים שגרמו לי לעשות אחורה פנה וקדימה צעד לאתרי יד-שנייה: המחיר. משפחה של חמש נפשות זקוקה למקרר גדול, למכונת כביסה עמידה ובעלת נפח ולמדיח עוצמתי. מכשירים גדולים וחזקים עולים הון, הנחה במע"מ או לא הנחה במע"מ.

  מלבד זאת, אתרי ההשוואות הבהירו לי במהרה שגם המוצרים הותיקים והטובים כבר לא מה שהיו פעם. אין יצרן עליו לא מתלוננים הטוקבקים ומסתבר שגם הגרמנים מייצרים בסין ובתורכיה. לקוחות חווים תקלות מספר דקות לאחר שנגמרת שנת האחריות ולא משנה היכן נולד המייבש שלהם. אז החלטתי שאני לא רוצה. העדפתי לקנות מוצרים בני מספר שנים, מיצרנים אמריקאים או גרמנים ולשלם עליהם גרושים. לא תאמינו כמה עולה מדיח בן שנה

  איביי ישראלי

  או מכונת כביסה מתוצרת טובה בת שנתיים. ואם יתקלקל? אתקן או אקנה אחרים. בסכום המגוחך ששילמתי עליהם לא כואב לי הלב.

  קניות ברשת

 5. בואו נדון רגע בילדים. אנשים רבים רוצים, ובצדק, לתת לילדים שלהם את הטוב ביותר. חכו ותראו שגם לתינוק או לילד אפשר למצוא יופי של דברים ביד שנייה מבלי להוציא הון או להתפשר על האיכות. יש לכם סבא וסבתא? נכון שהם יעשו הכל בשביל הנכד? גם למוכרים ביד שנייה יש כאלה. שטרחו והשקיעו וקנו מיטה לנכדונת בשילב, רק הטוב ביותר כשהיא באה לבקר. ועכשיו היא בכיתה אלף, ומיטת התינוק ושידת ההחתלה שכיכבה כשהיא באה לשבת פעם בשבועיים עומדות מיותמות. ונחשו מי קנתה אותן כשהגיעה ארצה? נכון. אל תפסלו קניית יד-שנייה לילדים על הסף. שימו לב מה עבר על הרהיטים שאתם קונים ואל תתפלאו כשתמצאו מציאות של ממש.

  אגב, גם רהיטי גן אפשר ורצוי לקנות יד שנייה

  את הכסף שתחסכו תוכלו להשקיע בדברים אחרים. באביזרים לבית שיהפכו אותו לשלכם, במזרון זוגי איכותי לגב (כי מזרון משומש זה איכסה), בפריט יקר מאוד שאתם באמת רוצים, בחופשה משפחתית או בהתחלת תכנית החיסכון שלכם ברגל ימין. במחיר של מקרר חדש וחצי ריהטתי בית עם ארבעה חדרי שינה, כולל הובלות ממספר מקומות בארץ. אם אין לכם כוונה להישאר עם אותם הרהיטים או מוצרי החשמל שלכם לעשרים השנה הבאות, אין סיבה להיכנס בגללם לחובות. רק הבנק מרוויח מזה.

  ***

לחצו כדי לשמוע על קורס איביי בשווי 600 ש"ח מתנה

למכור באיביי

דילוג לתוכן